Новини » Львів

Сенсаційне відкриття: Львів заснований 1240 року

У науковій бібліотеці ЛНУ ім. Івана Франка сьогодні, 22 вересня, презентували книгу «Хто і коли засував місто Львів?», автором якої є кандидат філософських наук, провідний науковий співробітник Інституту українознавства ім. Івана Крип’якевича НАН України Іван Паславський.

Про це повідомив кореспондент ЗІКу.

Як відомо, датою заснування Львова прийнято вважати 1256 рік. Іван Паславський розповів, що минулого року у французькому стародруку він натрапив на дуже цікаве повідомлення про те, що Львів був заснований «князем русинів Левом 1240 року».

Після того, як історик вперше оприлюднив цю інформацію і вона викликала великий інтерес, він вирішив провести глибше дослідження. За словами Паславського, насамперед він з’ясував, що автор цього повідомлення – французький історик кінця ХVІІ – початку ХVІІІ століття Мішель Лє Кієн – був солідним вченим, тому його інформації можна довіряти.

З іншого боку, Івана Паславський з’ясував, що князю Леву на той час було мінімум 12 років (за словами Грушевського, навіть 15), а в середні віки це вже було фактично повноліття.

«Тому морально і фізично він міг заснувати місто Львів», – зазначив історик.

Водночас він зробив висновок, що для підтвердження цієї дати необхідні ще додаткові дослідження, зокрема, вивчення архівів Лє Кієна у Парижі.

«Це видання спонукає істориків та археологів до подальших досліджень», – заявив під час презентації доктор історичних наук, професор, завідувач відділу новітньої історії Інституту ім. І. Крип’якевича НАНУ Іван Патер.

Професор ЛНУ ім. Івана Франка Степан Кочараба своєю чергою зазначив, що це дослідження може зробити переворот. «Значення цієї книги є надзвичайно велике. І я думаю, що ми з часом можемо святкувати іншу дату заснування Львова», – сказав він.

Надрукувати працю Паславського допоміг Мистецький фонд імені Короля Данила. Один зі співзасновників Фонду, можливий кандидат у мери Львова Степан Кубів повідомив, що за п’ять років існування Фонду побачило світ 42 книги.

«Усі книжки ми друкуємо не на комерційній базі. Це є принципово для нас», – сказав Кубів.

«Саме правда про минуле дозволяє сьогодні жити без брехні», – підкреслив він і наголосив на важливості вивчення історії Львова.

Крім того, Степан Кубів зазначив, що Мистецький фонд імені Короля Данила допоможе історику продовжити дослідження у Франції.Loading...