Новини » Суспільство 16 вересня, 2010, 9:38
Христина Лукащук проілюструвала свою еротичну книжку «Фреска»

Учора, 15 вересня, з нагоди 10-літнього ювілею заснування видавництва «Астролябія» львівський філософ Олег Фешовець репрезентував серед новинок, виданих до Форуму видавців, книжку тричі лауреатки конкурсу «Коронація слова» Христини Лукащук «Фреска» в графічному оформленні авторки.

Для Христини Лукащук жіноча література – книги, у яких підіймається тематика, цікава для жінки або така, яку замовчують. Нова любовна повість, складена із смальти новел, веде сюжетну лінію, вмотивовану чуттєвістю. Когось таке обурює аж до побажання авторці спалити весь тираж, когось – навпаки – надихає. Але насамперед надихає саму письменницю, яка дебютувала короткими оповіданнями, а тепер уже береться за великі романи.

«Усі прозові твори Христини Лукащук буквально насичені чуттєвістю», – стверджує автор переднього слова Іван Лучук, відверто попереджуючи, що в «Фресці» «окрему увагу приділено темі мастурбування. Авторка описує це делікатно, не переступаючи межі пристойності. Це в її стилі – відображати різноманітні грані еротизму. Бо круть чи верть, а мастурбація все ж належить до розряду еротичних тем. Юнацька чи зріла, чоловіча чи жіноча, мастурбація подана, можна сказати, в невинному ключі, без натяку на огиду чи засудження». До цього можна додати: і мавпяча також! Хоч залишається невідомим, чому авторка малюнків стилізових під манеру Лесі Квик пише «анонізм» та «Густав Клімпт», – хтозна, може, в тому також закодована якась особлива еротичність.

«Фреска» – не перша книжка львівської художниці-літераторки у власному оформленні. Як вже відзначали критика: «Архітектор за освітою, пані Христина із креслярською реальністю вибудовує свої нові прозові твори, дбаючи не лише про свіжість тематики, екстравагантність вислову, але й про вишукану архітектоніку книжок. «Експортерка» є лауреатом конкурсу романів, кіносценаріїв, п’єс та пісенної лірики про кохання «Коронація слова – 2009» і наповнена гарними і затишними ілюстраціями, які авторка ж сама і намалювала».

Довідка ЗІКу.

Христина Лукащук – молода і багатогранна авторка, лауреатка конкурсу романів, кіносценаріїв та п’єс «Коронація слова – 2008, 2009, 2010».

Народилася 1972 року у Львові. Навчалась у Львівському училищі прикладного мистецтва ім. І. Труша – спеціальність художня кераміка. Закінчила Львівський державний аграрний університет за спеціальністю «Архітектура будівель і споруд». Працювала у сфері архітектури. Була директором ЛКП «Місторемпроект». 2000-2006 рр. брала участь у виставках декоративно прикладного мистецтва. 2001 р. – персональна виставка живопису на склі «Великодня» у Львівському музеї етнографії. Друкувалась у часописі «Дзвін» (поезія). Світ побачили такі книжки авторки: «Без назви…» (поезія). – Львів, 1999, «Негламур» (образки з життя). – Львів, 2006, «Ванільне небо» (образки з життя). – Львів, 2007, «Стриптиз» (поезії). – Львів, 2008, «Рожевий і ще раз рожевий». Львів, 2009, «Фреска» (повість). – Львів, 2010.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-23 22:46 :24