Новини » Львів 9 вересня, 2010, 18:12
Львів’яни можуть отримати гроші на реставрацію історичних вікон та брам

У Львові розпочалась програма фінансування реставрації історичних вікон та брам. Мешканці мають можливість, поряд із власною часткою (20%), отримати часткове фінансування (в розмірі 80%) від Інституту міста на реставрацію вікон та вхідних брам будинків.

Про це сьогодні, 9 вересня, ЗІКу повідомили у прес-службі ЛМР.

Програма впроваджується у рамках українсько-німецького проекту «Муніципальний розвиток та оновлення історичної частини міста Львова» разом із Комунальною установою Інститут міста.

Перед початком робіт мешканець повинен подати заявку. Фінансування надають для реставрації об’єктів у межах старого міста. «Спільна комісія розглядатиме заявки від мешканців. Після цього ми визначатимемо виконавця робіт. Та ж комісія прийматиме виконані роботи», – розповів в. о. голови правління Інституту міста Олександр Кобзарєв.

«Покращення умов проживання з оглядом на фахову реставрацію історичних будівель є вирішальним для життя у місті. Ми підтримуємо це своєю програмою фінансування», – каже Іріс Ґляйхманн, керівник проекту GTZ.

Для підготовки програми фінансування під керівництвом німецького реставратора Крістофа Юнґганса для українських майстрів вже проведено 5 різних тренінгів на тему реставрації дерев’яних вікон та брам.

«З допомогою фінансової допомоги для пам’яткоохоронної реставрації ми хочемо виступити проти тенденції встановлення невідповідних пластикових вікон. Ми показуємо, що відреставровані вікна і двері відповідають сучасним вимогам тепло- і звукоізоляції і разом з тим зберігають історичну ідентичність старого міста. Потенціал цього міста є дуже своєрідним і тому його потрібно зберегти також і у цій сфері. До того ж встановлення пластикових вікон в історичній частині міста є заборонене», – каже Крістоф Юнґганс.

«Усі заборони, які діють щодо встановлення пластикових вікон в історичних будівлях, не дають результату. Програма безпроцентного кредиту на реставрацію вікон також не спрацювала, тому що люди купували нові вікна замість того, щоб реставрувати. За допомогою проекту з GTZ ми показали мешканцям, що вікна можна реставрувати. Особливо хотілось би, щоб люди долучились до відновлення брам», – зазначила начальник управління охорони історичного середовища Ліля Онищенко.

Мешканці, які хочуть відреставрувати свої вікна або брами і отримати для цього фінансування, повинні подати заявку в офіс проекту по вул. Богомольця 6/6 перед початком робіт.

У разі виникнення запитань можна звертатись в офіс проекту GTZза тел. 276 05 52 або в Інститут міста за тел. 2546081. За подальшою інформацією звертайтесь в офіс проектуGTZ у вівторок 09.00-13.00 або у п’ятницю 14.00-18.00.

Довідка.

Проект, що проводиться спільно Львівською міською радою та Німецьким товариством технічного співробітництва (GTZ) має на меті сприяти процесові обачного оновлення кварталів у старій частині міста. Для досягнення цієї мети проводяться конкретні заходи, наприклад консультації мешканців, цільова робота з громадськістю або підвищення кваліфікації майстрів. Звертатись до офісу можуть також зацікавлені у підвищенні кваліфікації майстри, що працюють у сфері історичної архітектури.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-18 22:08 :59