Новини » Львів 1 вересня, 2010, 17:01
Забудовники історичного Львова хімічать із владою таємно

Львівська міська рада погодила приватній компанії «Українські інвестиційні системи» проект спорудження готелю на вул. Федорова. Це сьогодні на запитання кореспондента ЗІКу на брифінгу щодо завершення проекту «Коригування генерального плану м. Львова» підтвердив начальник управління архітектури департаменту містобудування Львівської міської ради Юрій Криворучко.

Відповідь чиновника на запитання, чи перед погодженням цей проект виносили на розгляд містобудівної ради, була негативною. Так само не відбулися громадські слухання.

На запитання, кого персонально громаді варто потурбувати, аби проект пройшов обговорення, п. Юрій Криворучко сказав: «Очевидно, управління охорони історичного середовища, оскільки там пам’ятки і це територія ЮНЕСКО».

Іще головний архітектор міста порадив робити інформаційні запити. «Хоча навіть на інформаційний запит ми зможемо надати тільки наші документи, а не проектні, на які даємо погодження, бо це конфіденційна інформація приватних структур. Її можуть витребувати тільки на вимогу суду», – додав чиновник.

Однак користатися порадою п. Юрія Криворучка все одно марно, бо очікування відповідей на інформаційні запити розтягується на такі невизначені терміни, які не тільки дозволять скласти протоколи про корупційні дії, а й реально забудовувати пів-Львова!

«Так ви приходьте безпосередньо з тим зверненням і кажіть, що вам горить, бо наше управління завалене тими зверненнями. Це 17 тис. на рік, тобто 70 відповідей на день! А штат управління – невеликий. Люди приходять зі своїми дрібними проблемами, а ми їм можемо присвятити тільки хвилину. От, як журналіст, спробуйте походити за мною день, тоді знатимете, яка страшенна перезавантаженість», – сказав Юрій Криворучко.

При цьому ситуація вималювалася дуже дивною: на пряму вимогу зробити певні кроки в напрямку того, аби зняти напругу довкола такої ургентної проблеми, як одіозне спорудження готелю за втаємниченим проектом на історичній ділянці, де археологи виявили артефакти, що їх члени ІКОМОС пропонують внести у перелік національних пам’яток, Юрій Криворучко якось слизько зісковзнув з теми, воліючи сиро-мудро й розлого філософствувати про інше. І це було більш ніж промовистим: знаючи про гостроту конфліктів громадського й чийогось приватного інтересу, чиновник із команди мера Садового відверто не став на бік громади. Хто б то шепнув на вушко Андрію Садовому, що у передвиборчий час така тактика є політичним самогубством?

Довідка ЗІКу.

Від влади Львова вимагають громадських слухань щодо забудови на вул. Федорова.

Пам’яткозахисники звернулися до начальника управління охорони культурної спадщини ЛОДА Василя Іванівського, директора департаменту містобудування ЛМР Андрія Павліва, начальника управління архітектури, головного архітектора Львова Юрія Криворучка та начальника відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради» ЛМР Юрія Лукашевського з вимогою оприлюднити на громадських слуханнях проект, за яким фірма «Українські інвестиційні системи» провадить будівельні роботи на вул. Федорова у Львові. -AAA+

Ці вимоги до чиновників виконавчих органів влади викладені 26 cерпня 2010 р. у листі керівника програми моніторингу Державної пам’яткоохоронної політики Ярини Ясиневич.

Нагадаємо, за попереднім проектом, розробленим головним архітектором John Seifert Architekts Дж. Сіфертом на вулиці Федорова до «Євро-2012» мав з’явитися готельний комплекс з підземною двоярусною автостоянкою на 23 машиномісця. Але 2008 року на громадських слуханнях цей проект був відхилений як такий, що не відповідає втіленню в історичній охоронній зоні.

Зважаючи на те, що 16 вересня 2008 р. було ухвалено Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо сприяння будівництву» № 509, згідно з яким до Закону України «Про планування і забудову територій» додано розділ VI-1 «Порядок врахування громадських і приватних інтересів при плануванні і забудові територій», котрим закон зобов’язав кожну місцеву владу проводити громадські слухання і обговорювати проекти містобудівної документації, пам’яткозахисники нагадали владі, що у ситуації з будівництвом на вул. Федорова у Львові насамперед слід врахувати інтереси громадськості. Відтак вони закликали провести громадські слухання проекту, за яким проводяться земляні та будівельні роботи на території, що має подвійний охоронний статус – Державного історико-архітектурного заповідника і входить до переліку культурної спадщини ЮНЕСКО, ділянках вулиць Федорова-Сербській.

Перед проведенням громадських слухань влада має розмістити на сайті ЛМР відкриті розділи містобудівної документації щодо забудови вулиці Федорова у терміни, передбачені законодавством.

А до проведення громадських слухань пам’яткозахисники вимагають припинити земляні та будівельні роботи на ділянках вулиць Федорова-Сербській, де нещодавно археологи виявили новознайдені пам’ятки, які запропонували внести до національного реєстру.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-19 01:20 :12