четвер, 19 серпня, 2010, 15:23 Львів
Прокуратура подала в суд на Львівську облраду за Велику Вітчизняну війну

Прокуратура області подала позов у Галицький райсуд Львова про скасування рішення Львівської облради «Про відзначення Днів пам’яті жертв Другої світової війни».

Про це сьогодні, 19 серпня, ЗІКу повідомили у прес-службі прокуратури області.

Справа до розгляду наразі не призначена.

Нагадаємо, 6 липня цього року Львівська облрада відхилила протест прокурора Львівської області від 2.06.2010 про скасування рішення ЛОР від 25.05.2010 «Про відзначення Днів пам’яті жертв Другої світової війни». За таке рішення проголосували 80 депутатів. Голосування з цього питання відбулося без обговорення.

Раніше прокурор області вніс протест Львівській обласній раді з вимогою скасувати рішення Львівської обласної ради № 1232 від 25.05.2010 року «Про відзначення Днів пам’яті жертв Другої світової війни» як незаконне.

25 травня 2010 року Львівська облрада прийняла рішення про відзначення щороку на території області 8-9 травня Днів пам’яті жертв Другої світової війни. Також облрада вирішила не використовувати термін «Велика Вітчизняна війна» як такий, що не відповідає українській історичній реальності. За таке рішення проголосували 62 депутати.

Рішення передбачає проведення заходів щодо освітлення повної і об’єктивної історії озброєного національно-визвольного руху українців у 40-50-х роках XX ст. і вшановування учасників руху під час відзначення Днів пам’яті жертв Другої світової війни.

Львівська облрада звернулася в Генпрокуратуру України з проханням вжити дієві заходи щодо недопущення використання прапорів і символіки неіснуючої країни СРСР і інших тоталітарних держав.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-06-21 20:33 :15