Новини » Львів 11 серпня, 2010, 9:42
Французи хочуть будувати на Львівщині вітрові електростанції

Французькі компанії «Бетен Інтернешнл» та «Валорем» презентували інвестиційний проект будівництва сучасної вітрової електростанції (ВЕС) на території Дрогобицького району потужністю 10 МВт.

Про це ЗІКу 11 серпня повідомила прес-служба ЛОДА. З інвесторами зустрілися заступники голови Львівської ОДА Геннадій Дмитренко та Євген Пастух.

У перспективі такі станції згадані компанії планують збудувати на території Жидачівського, Пустомитівського, Сколівського районів Львівської області. Представники компанії наголосили на тому, що для нашого регіону цей проект вигідний з точки зору екологічної безпеки, виробництва екологічно чистої енергії, підвищення надійності забезпечення електроенергією території, залучення в область інвестицій та нових технологій.

Заступник голови Львівської ОДА Геннадій Дмитренко зазначив: «В Україні проекти з вітроенергетики реалізовують в Одеській області, АР «Крим». Однак, малий і середній бізнес в Львівської області активно працює у цьому напрямку. Також зацікавлений у розвитку таких технологій і приватний сектор».

У Львівській області (гірська частина) середньорічна швидкість вітру на висоті 10 м становить 5,5-6 м/с, технічно досяжний потенціал вітру на висоті 30 м – 620 кВт/год/м2, на висоті 100 м – 1150 кВт/год./м2. В області є досвіт будівництва ВЕС – Трускавецька вітроелектростанція на горі Бухів (Східницька ВЕС). Перспективними щодо розвитку вітроенергетики є Яворівський, Мостиський, Золочівський, Сколівський, Дрогобицький, Турківський, Старосамбірський райони. Перспективними планами використання відновлювальних та нетрадиційних джерел енергії на Львівщині до 2020 року передбачається будівництво вітрових електростанцій загальною потужністю 400 МВт.

У Львівській області почали реалізовувати два проекти ВЕС – на г. Орів Сколівського району, Старосамбірському районі.

Довідка.

Міжнародний відділ компанії VALOREM займається розвитком проектів з будівництва ВЕС великої потужності в країнах Східної Європи (від 30 до 150 МВт). Компанія реалізувала кілька проектів у Румунії. BETEN International є компанією у сфері інженерії з 20-ти річним досвідом роботи в країнах Східної Європи. На цей момент BETEN International займається розробкою проектів з альтернативних джерел енергії в декількох регіонах України, в тому числі з вітроенергетики.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-17 19:36 :05