вівторок, 10 серпня, 2010, 9:10 Регіони
На Закарпатті встановили пам’ятник чорниці
На Закарпатті поставили пам’ятник чорниці
На Закарпатті поставили пам’ятник чорниці

Понад тонну чорниці та близько 15 страв з неї було представлено на фестивалі «Верховинська яфина».

Фест відбувся 8 серпня у с. Гукливе Воловецького району на Закарпатті, – повідомив 10 серпня власкор ЗІКу.

Ягоду, яка укріплює здоров’я та є суттєвим літнім підзаробітком для сільських родин, під час фестивалю увіковічнили у пам’ятнику.

Село Гукливе місцеві мешканці називають столицею чорниць (тут їх іменують яфинами), адже розташоване воно у районі Боржавських полонин біля підніжжя гори Великий Верх, яку вкривають найбільші в Україні плантації чорниці.

Пам’ятник ягоді виготовив ужгородський скульптор Михайло Колодко, на спеціальному постаменті його урочисто встановив сільський голова Гукливого Федір Бирак. У фестивальних наметах можна було, окрім самих чорниць, скуштувати страви і напої з них – млинці, різноманітні тістечка, гомбовці, яфиновий чай і яфинівку. Крім закарпатських музикантів і танцюристів, виступав також житомирський гурт «Чіп».

Пам’ятник встановили біля однієї з найцікавіших родзинок району – єдиної в СНД мілітарі-садиби «Грін Гоф». Директор садиби Євген Сухецький став одним з ініціаторів фестивалю – для формування туристичного іміджу регіону. Напередодні Євген організував також нараду учасників туристичного ринку району, на якій зібралося 25 людей, проте лише двоє з них висловили готовність брати участь у створенні веб-сайту про туристичні принади Воловеччини.

Натомість до мілітарі-садиби, «присвяченої» військовим лініям, що проходили Закарпаттям, за півроку її існування вже завітали гості із Угорщини, Росії, Німеччини, Чехії, Польщі, Ізраїлю і навіть з-за океану – знімальна група із Нью-Йорка готувала тут фільм про гриби. Найчастіше відвідувачі садиби орієнтуються саме на відгуки попередників, опубліковані в Інтернеті.

Фундаментом для садиби став бункер недалеко від залізничного мосту. Саме з цього бункера в разі прориву радянських військ через перевал за часів ДСВ угорські військові знищили б споруду моста, проте до цього так і не дійшло. Сьогодні у бункері – лоббі-бар та погріб з берегівським вином і міжгірським пивом, а кожна з кімнат садиби розповідає туристам про історію певної військової лінії, зокрема найвідомішу з них – оборонну лінію Арпада. У тутешніх горах збережено чимало фортифікаційних об’єктів, зведених на оборонних лініях, бункери, система окопів, які сьогодні демонструють туристам.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-19 11:50 :22