четвер, 5 серпня, 2010, 9:33 Регіони
«Рівненському авторемонтному заводу» зарплати не бачити

Перспектив погашення боргу із виплати заробітної плати працівникам державного підприємства «Рівненський авторемонтний завод», яке належить Міністерству оборони України, немає. До такого висновку дійшли вчора, 4 серпня, члени загальноміської комісії з ліквідації «зарплатних» боргів, – інформує власкор ЗІКу.

За повідомленням виконувача обов’язків директора підприємства Олександра Окопного, делегація заводу день тому відвідала Міністерство оборони України й поцікавилася перспективою виконання судового рішення від 23 липня цього року. Відповідно до нього, міністерство має виплатити підприємству понад 10 мільйонів заборгованих гривень за зберігання військової техніки. Ці кошти заводчани планували скерувати на погашення боргів із зарплати. За словами Олександра Окопного, міністерські чиновники відповіли, що рішення суду виконувати не збираються, оскільки кошти в бюджеті міністерства не передбачені.

Олександр Окопний повідомив, що колектив заводу попереджений про скорочення. Колективним договором на підприємстві передбачено, що при звільненні працівникові виплачується 1 тис. 200 гривень за кожен відпрацьований рік. Нині «зарплатний» борг на заводі становить 3 мільйони 200 тисяч гривень. Коли виконають умови колективного договору, він зросте до понад 8 мільйонів. Це, як зазначалося на засіданні комісії, більше, ніж сума всього «зарплатного» боргу міста.

Крім того, як кажуть спеціалісти служби зайнятості, при звільненні працівники авторемонтного можуть мати неабиякі проблеми. Колектив тривалий час не отримував зарплати. Тож відрахування у фонди, в тому числі у фонд соціального страхування на випадок безробіття, не проводилися.

Аналітики прогнозують, що ситуація на «Рівненському авторемонтному заводі» може призвести до соціальної напруги у місті. Чиновники кажуть, що найближчим часом на Рівненщину має приїхати очільник Міністерства оборони України. Його планують ознайомити зі справами на підприємстві. Теперішнє керівництво Рівненського авторемонтного підозрює, що листи заводчан до міністра не доходять.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 08:22 :50