Новини » Політика

Росія офіційно вибачилась за відмову у в’їзді громадянина України

Росія вибачилася за інцидент з українським правозахисником Василем Овсієнком. Про це заявив прес-секретар МЗС України Олександр Дікусаров на брифінгу.

«МЗС України звернувся за роз’ясненням до російської сторони щодо відмови у в’їзді на територію РФ у ніч на 23 липня цього року громадянину України Овсієнко», – повідомив прес-секретар.

Він зазначив, що відбулася телефонна розмова з цього питання глави МЗС України Костянтина Грищенка з в. о. глави МЗС РФ Андрієм Денисовим. Цю ж проблему обговорили під час зустрічі і посол України в Росії Володимир Єльченко з керівництвом російського зовнішньополітичного відомства.

«За результатами з’ясування обставин інциденту, який стався, російська сторона на високому рівні висловила жаль з приводу відмови у в’їзді громадянина України Овсієнко», – цитує Дікусарова «Газета по-українськи».

За його словами, під час переговорів було підтверджено рішення президента РФ про відмову від практики так званих чорних списків в українсько-російських відносинах.

«Ми вважаємо прикрий інцидент вичерпаним», – уклав прес-секретар МЗС України.

Довідка.

В ніч на 23 липня у Брянську з поїзда № 42, який йшов до Москви, російські прикордонники зняли і випровадили назад в Україну Василя Овсієнка. Йому було повідомлено, що його прізвище значиться в списку осіб, яким заборонений в’їзд в РФ.

При цьому причину такого рішення прикордонники не назвали.


 

Loading...