Новини » Львів 19 липня, 2010, 15:25
Львівський університет збагатився на кафедру хореографії

На факультеті культури і мистецтв Львівського національного університету ім. І. Франка заснували кафедру хореографії, – про це сьогодні, 19 липня, повідомив кореспондент ЗІКу.

Кафедра хореографії в ЛНУ ім.  І.Франка на факультеті культури і мистецтв під проводом народного артиста України Богдана Козака постала із наполегливої ініціативи члена Національної спілки хореографів України, заслуженого артиста України, президента творчого об’єднання «Прем’єра», соліста Львівського національного театру опери і балету ім. С. Крушельницької, лауреата всеукраїнських, всеросійських та міжнародних конкурсів Олега Олеговича Петрика.

Хореограф, танцівник та… юрист в одній особі Олег Петрик уже має досвід педагогічної роботи: він завідував відділенням хореографії Львівського державного училища культури і мистецтв, заснував Академію танцю у Львові. По суті, цей крок став іще одним вагомим результатом понад 10-річної роботи на побудову багатоланкової системи ліцензованого хореографічного вишколу (підготовча школа, спеціальна школа, училище, академія танцю IV рівня акредитації, університет). Відтак із відкриттям нової кафедри у престижному виші, артисти балету на рівні із акторами драматичної сцени отримають доступ до університетських дипломів.

Довідка ЗІКу.

Олег Петрик закінчив Київську академію танцю. Від 1996 року працює у Львівському національному театрі опери і балету ім. С. Крушельницької. У його репертуарі такі партії, як Принц, (П.Чайковський «Лускунчик»), Квазімодо (Ц.Пуньї «Есмеральда»), Кавалер (Л.Мінкус «Пахіта»), Франц (Л.Деліб «Коппелія»), Блазень (П.Чайковський «Лебедине озеро»), Божок (Л.Мінкус «Баядерка»), Шевчик (К.Данькевич «Лілея»), Колен («Даремна обережність»), Меркуціо (Прокоф’єв «Ромео і Джульєтта») та ін., окрім того артистичною візитівкою Олега Петрика є славнозвісний танець «Гопак» із «Тараса Бульби», у якому, за зізнанням артиста, для якісного стрибка «високий політ» від звертається до духу предків і згадує всю історію України.

Олег Петрик гастролював у Іспанії, Великобританії, Швеції, Швейцарії, Голландії, Польщі, Угорщині, Німеччині та Росії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-19 00:07 :50