вівторок, 6 липня, 2010, 17:40 Регіони
У Луцьку покажуть правду про сексуальне рабство

Сьогодні, 6 липня, у Луцьку презентували документальний фільм «Правда про торгівлю людьми», де порушується проблема потрапляння українок до сексуального рабства. Про це повідомив власкор ЗІКу.

За словами заступника луцького мера Анатолія Пархом’юка, співпраця муніципалітету та фонду «Переображення» – досить тривала і стосується не лише питання запобігання торгівлі людьми. Тим більше, моніторинг заходів цього громадського об’єднання дає підстави робити висновки, що до роботи ця команда підходить із відповідальністю. «Ми не підозрювали, що в Луцьку чи іншому місті можуть відбуватися такі речі», – каже Пархом’юк. На думку заступника луцького мера, цей фільм – лише один із елементів масштабної профілактичної роботи.

Затим керівник прес-служби благодійного фонду «Переображення» Олександр Самрук продемонстрував перші екземпляри фільму та брошури «Правда про торгівлю людьми», де акцентується на сексуальному рабстві.

Заступник директора департаменту молодіжної політики та спорту Луцької міськради Ольга Коритнєва зауважила, що зараз занадто багато говорять про політику, про вибори, занадто багато уваги приділяється всіляким скандалам. Але чомусь замало уваги звертають на такі речі. «Напевне, суспільство краще розуміє через шок», – припустила вона. Саме тому треба шокувати і показувати правду, якою вона є. Потрібно, щоб люди зрозуміли: проблема рабства може торкнутися кожного. Зрештою, найважче молодій людині, які закінчила навчання у школі або виші і опинилася перед вибором життєвої стежки.

Директор продакшн-студії, яка знімала фільм, Сергій Шараєвський зізнався: коли він навчався у педколеджі, американці показали фільм про шкідливість абортів. Саме ця стрічка сильно змінила його світогляд – відтоді Шараєвський твердо переконаний, що зробить усе можливе, аби не допустити аборту у його коханої. З часом профілактичні фільми почав знімати і він.

Режисер фільму «Правда про торгівлю людьми» Юлія Притолюк зізналася, що навіть не уявляла, наскільки важко буде зняти цю стрічку. Адже під час написання сценарію зрозуміла, що видів торгівлі людьми – чимало. Саме тому і вирішили акцентувати на проблемі сексуального рабства. У стрічці, тривалість якої лише 24 хвилини, лунають свідчення жертв рабства, думки зірок шоу-бізу, точки зору експертів по боротьбі з цим соціальним злом.

Довідка  ЗІКу.

За кордоном на заробітках нелегально перебуває до двох мільйонів українців. За деякими даними, 100-500 тисяч українців перебувають у трудовому або сексуальному рабстві.

Стрічку «Правда про торгівлю людьми» знімали у трьох містах України (Луцьк, Київ, Львів) та в Польщі. Її бюджет становить 1,5-2 тисячі доларів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-19 22:13 :54