Новини » Економіка 29 червня, 2010, 12:36
Афери з лічильниками та фінансові зловживання «Львівводоканалу» перевірить СБУ та ДСБЕЗ

СБУ та Державній службі боротьби із економічною злочинністю передано усі факти фінансових зловживань ЛМКП «Львівводоканал» щодо введення плати за повірку лічильників та повторну їх реєстрацію для мешканців Львова. Про це ЗІК повідомили у ЛОО ВГО «Громадянська позиція».

Як йдеться у повідомленні, афера ЛМКП «Львівводоканал» щодо введення плати за повірку лічильників та повторну їх реєстрацію виявилась ще глибшою та більш продуманою. 23 червня на прес-конференції на тему «Повірку водолічильників має забезпечувати виконавець. Аферу на 8 мільйонів гривень зупинено» організатори оприлюднили факти порушень прав мешканців, яких незаконно зобов’язали забезпечувати повірку лічильників на воду та розповіли про припинення фінансових зловживань дочірнього підприємства ЛМКП «Львівводоканал» ДСП «Водомір».

Проте пізніше з’ясувалося, що схема зловживань та порушень значно об’ємніша, ніж це виглядало на перший погляд. Ця схема є «добре продуманою і лежить не тільки у адміністративній, а й у кримінальній площині».

«Громадянська позиція» роз’яснює, що все «стало на свої місця» після повідомлення на сайті ЛМР та коментарів працівників «Львівводоканалу» в інших ЗМІ у відповідь на прес-конференцію: «Львівводоканал» не має наміру повторно реєструвати прилади обліку води, які уже встановлені у помешканнях громадян та взяті на комерційний облік. Платити за реєстрацію львів’яни будуть раз на чотири роки після здійснення метрологічної повірки лічильників».

«Насправді процедура, яку «Львівводоканал» називає реєстрацією (після повірки лічильників) та бере за це кошти, не має нічого спільного з реєстрацією. Адже її мають проводити безкоштовно лише один раз (коли беруть на облік новий лічильник). А щодо повірки лічильників, то це окрема платна послуга, яку, згідно з законодавством, мають забезпечувати не мешканці, а ЛКП (ЖЕКи), залучаючи субпідрядні підприємства з вільним доступом на ринок. Проте визначений законодавством порядок не задовольняв керівництво водоканалу, яке шляхом маніпуляцій і за допомогою підзаконних актів знайшло методи монополізації ринку та незаконного стягнення грошей з мешканців», – роз’яснюється у повідомленні.

Зокрема, наказом директора Департаменту ЖКГ ЛМР Гольця Ю. Б. № 111 від 22.03.2010 року ввели поняття розпломбування та опломбування і назвали це реєстрацією. Відтак, для того, щоб демонтувати лічильник для повірки, спочатку треба звернутись виключно у ДСП «Водомір» для його розпломбування. Причому за цю послугу, згідно з наказом, треба заплатити таку ж суму, як і за саму повірку. В результаті вартість повірки для мешканця стала вдвічі більшою. І йдеться вже не про одноразову аферу, а про організовані системні фінансові зловживання посадовців ДСП «Водомір» та «Львівводоканалу».

На практиці це виглядає так: ДСП «Водомір», яке одноосібно володіє базами даних щодо термінів повірки, надсилає мешканцю акт, в якому зазначає: «Вам необхідно здати водолічильники на державну метрологічну повірку, оплатити послуги за розпломбування, опломбування водолічильників та подати заяву в ДСП «Водомір» ЛМКП «Львівводоканал» на повторну реєстрацію» (дод. 1). А в пункті 3 цього ж акта повідомляє: «Розрахунок за показниками водолічильників тільки після комерційної реєстрації (встановлення пломб працівниками ДСП «Водомір ЛМКП «Львівводоканал»)».

Отже, мешканця незаконно зобов’язують самому забезпечувати повірку, здавати водолічильник в ДСП «Водомір», додатково платити за розпломбування та опломбування та повторно реєструвати лічильник.

Також у «Громадянській позиції» наголошують, що тепер стає зрозумілим, чому замість представника Львівської міської ради на прес-конференцію прийшов заступник директора «Львівводоканалу» Богдан Павлишин, який намагався ввести журналістів в оману та зірвати прес-конференцію. «Як представник «Львівводоканалу» він не має жодного відношення до піднятого питання та, як з’ясувалося, він є рідним братом директора ДСП «Водомір», – констатовано у повідомленні.

Також інформується, що департамент ЖКГ ЛМР уже розпочав напрацювання наказу, яким будуть врегульовані ці правовідносини на законній основі. «Мешканці не матимуть обов’язку забезпечувати повірку лічильників на воду (здавати водолічильники на повірку, писати заяви на реєстрацію тощо), а лише забезпечити доступ виконавця, який його повірятиме. Також «Громадянська позиція» добиватиметься рівного доступу на ринок усіх компаній, що проводять повірку водолічильників», – інформують у «ГП».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-19 00:53 :10