Новини » Економіка 3 червня, 2010, 9:44
Німецька компанія купує Радехівський цукровий завод

Один з найбільших європейських виробників цукру компанія Pfeifer & Langen привернула ще одного партнера в Україні.

Як стало відомо виданню «Комерсант Україна», компанія призупинила переговори про купівлю Гнідавського цукрового заводу і перебуває в процесі оформлення прав власності на частку в Радехівському цукровому заводі, що поставляє цукор фабриці Світоч. Експерти вважають, що купівля цього підприємства свідчить про інтерес іноземних інвесторів до українського ринку.

Pfeifer & Langen – сімейна компанія, заснована в 1870 році у Німеччині. Володіє 7 цукровими заводами в Німеччині, частками в підприємствах у Польщі, Румунії, Україні, Італії, Чехії, Угорщині та Хорватії. У 2008 році оборот компанії становив 989,3 млн євро, на її підприємствах працювало понад 2 тис. осіб.

Про те, що Pfeifer & Langen купує Радехівський цукровий завод, виданню розповіло джерело на ринку цукру. У польському представництві компанії Pfeifer & Langen Investments підтвердили, що зацікавлені в купівлі підприємства. «Ми ще не завершили угоду, і, можливо, її буде закрито навіть не цього року через традиційно тривалий процес узгодження з українськими держорганами. Зараз це узгодження саме проводиться», – сказав менеджер з якості Pfeifer & Langen Polska SA Яцек Гасовський. За його словами, в Україні компанія планує займатися буряковим цукром, оскільки це «економічно найбільш вигідно». Від більш детальних коментарів пан Гасовський відмовився.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, станом на 1 червня цього року засновником ТОВ Радехівський цукор (Радехівський цукровий завод) була компанія Пфайфер енд Ланген Інвестиції (Польща). Раніше підприємством володіло Ровенсі трейдинг Лімітед (Кіпр). У січні Антимонопольний комітет повідомив про видачу дозволу на купівлю більш ніж 25% в Пфайфер енд Ланген Інвестиції компанії Pfeifer & Langen International BV (Нідерланди), понад 50% було дозволено придбати Ровенсі трейдинг Лімітед.

Радехівський завод вже кілька років співпрацює з Pfeifer & Langen. У 2009 році в розпал фінансової кризи компанія видала йому кредит на 3 млн євро. Наприкінці року позику було повернуто, розповів газеті голова зборів засновників Радехівського цукру Володимир Матковський. Вчора було підписано договір про виділення ще одного кредиту, додав він: «Обсяг першого траншу в його рамках складе 1 млн євро. Кошти буде спрямовано на збільшення виробничих потужностей заводу з нинішніх 6 тис. т буряка на добу до 7 тис. т до кінця поточного року «. За словами пана Матковського, підприємство і далі буде залучати кошти у вигляді кредитів від своїх партнерів. Крім того, воно веде переговори і розглядає можливість залучення коштів від європейських банків, які працюють з Pfeifer & Langen, зокрема, від Commerzbank. Володимир Матковський додав, що Пфайфер енд Ланген Інвестиції завершує процес входження до складу учасників ТОВ Радехівський цукор.

Pfeifer & Langen вийшла на ринок України в 2006 році, створивши спільне підприємство (СП) Західна цукрова група для дистрибуції цукру своїх торгових марок, виробленого у Польщі та Німеччині. У СП Pfeifer & Langen отримала 51%, ще 49% належить її українським партнерам, одним з яких став власник Гнідавського цукрового заводу Ярослав Галькевич.


 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 11:01 :15