Новини » Суспільство 2 червня, 2010, 17:50
Вікторія Лук’янець у Львові співатиме поезії Германа Гессе

Примадонна Віденської опери Вікторія Лук’янець у четвер уперше як камералістка дебютує на сцені Львівської філармонії у сольній програмі із піаністкою Мар’яною Гумецькою в рамках міжнародного фестивалю музичного мистецтва «Віртуози», – про це сьогодні, 2 червня, повідомив кореспондент ЗІКу.

«Наш фестиваль «Віртуози» гоститиме знамениту співачку Вікторію Лук’янець із незвичним проектом, який репрезентуватиме її у незвичному амплуа камерного сольного співу», – повідомив директор фестивалю та Львівської обласної філармонії Володимир Сивохіп.

«Це не перший мій виступ у Львові, я співала на сцені Опери і на площі Ринок. На початку грудня взяла участь у виконанні «Реквієму» на сцені філармонії. Але це справді – перший сольний камерний виступ. Проект запропонувала мені чудова піаністка Маріанна Гумецька спеціально до Року Шопена. А я перед тим чула на каналі «Арте» кілька мазурок Шопена, вони мені сподобалися, – і тут телефонний дзвінок від Маріанни із пропозицією виконати 10 мазурок. 6 травня я отримала ноти і … погодилася. Мене підкупило те, що Маріанну філармонія відрядила до Відня, де ми мали 3 дні інтенсивної співпраці. Вона викликала у мене довіру і діалог склався із симпатією. Одразу ж ця програма увійшла до афіші фестивалю «Віртуози», і я дякую за таку оперативність директору Володі Сивохопу. Зі свого боку я запропонувала для другого концертного відділу пісні Ріхарда Штрауса, бо думала, що їх у вас іще не виконували. Там на роялі – усі оркестрова палітра! А поезія Германа Гессе – це філософія життя людини від весни до осені із провідною думкою: коли людина збулася, то смерть сприймає, як подяку. Штраус і Гессен – геніальне поєднання!», – сказала Вікторія Лук’янець.

«Нас справді звів разом Рік Шопена. Мазурки як жанрові ліричні мініатюри – відома всім музика. Але Шопен підняв їх на вершину саме у вокальному плані, бо писав їх в період захоплення італійською оперою та бельканто», – зазначила Маріанна Гумецька.

Довіка ЗІКу.

Маріанна Гумецька – піаністка, народилася у Львові. Отримала диплом з відзнакою Московської консерваторії та Артистичний Диплом Школи Глена Гульда Королівської консерваторії Торонто. Активно виступає як солістка та артистка камерного ансамблю. Лауреат та дипломант багатьох міжнародних конкурсів, серед яких Юнацький конкурс ім. Чайковського та конкурс ім. Дягілєва в Москві, «Віртуози 2000 року» в Санкт-Петербурзі, конкурс ім. Дваріонаса в Вільнюсі та Calgary Honens Competition в Канаді. Переможець премії «Galaxie» (Канадська національна телерадіокомпанія), премії молодих артистів «Debut» в Монреалі та лауреат стипендії ім. Марусі Яворської Оттавського Університету. Подорожувала з концертами по Європі та Північній Америці. Виступи з оркестрами: Національний симфонічний оркестр України, Лондонські Солісти (Великобританія), Російський Національний оркестр, Оркестр Королівської Консерваторії в Торонто (Канада), Фестивальний оркестр Центру Мистецтв Канади, Оркестр «Джемініані» (Італія), Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії.

Участь у музичних фестивалях: Rheingau в Німеччині, Kuhmo в Фінляндії, Фестиваль Тібора Варги в Швейцарії, Music At The Institute в Нью-Йорку (США), Музичне Бієнале у Загребі (Хорватія), Контрасти, Київ Music Fest та Chamber Music Sessions (Україна) серед багатьох інших.

Вікторія Лук’янець – сопрано, народилася у Києві. У п’ятирічному віці почала брати уроки гри на фортепіано, в чотирнадцять – вокалу. Навчалась у Київському музичному училищі ім. Р. Глієра (клас вокалу І. Паліводи). У 1989 році закінчила навчання у Київській державній консерваторії ім. П. Чайковського (клас вокалу Є. Чавдар). Того ж року дебютувала на сцені Національної опери України як Марфа у «Царевій нареченій» М.Римського-Корсакова, і через чотири роки з тією ж партією – на сцені Большого театру (Москва). У 1990 році Вікторія Лук’янець здобула I премію на Міжнародному конкурсі «Мін-Он» у Токіо та на Міжнародному конкурсі Моцарта у Відні, у 1991 році їй була присуджена I премія на Міжнародному конкурсі Марії Каллас в Афінах. У 1995 році стала лауреатом Зальцбурзького фестивалю та дебютувала в театрі Ла Скала в Італії. З 1994 по 2000 роки була солісткою Віденської державної опери. Того ж року дебютувала на сцені віденської Volksoper. Брала участь у більшості престижних музичних фестивалів світу. Виступала з найвідомішими світовими тенорами – Пласідо Домінго, Хосе Карерасом та Лучано Паваротті.


 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 19:51 :39