Новини » Львів 1 червня, 2010, 11:49
«Припинемо міліцейське свавілля!»: акція протесту біля головного управління міліції Львівщини. Фото
  • 1 червня 2010 р. Всеукраїнська акція протесту проти свавільних дій працівників міліції.
  • 1 червня 2010 р. Всеукраїнська акція протесту проти свавільних дій працівників міліції.
  • 1 червня 2010 р. Всеукраїнська акція протесту проти свавільних дій працівників міліції.
  • 1 червня 2010 р. Всеукраїнська акція протесту проти свавільних дій працівників міліції.
  • 1 червня 2010 р. Всеукраїнська акція протесту проти свавільних дій працівників міліції.

Близько 50 людей під стінами ГУ МВСУ у Львівській області протестували проти свавільних дій міліції. Про це сьогодні, 1 червня, повідомив кореспондент ЗІКу.

Учасники акції вигукували: «Припинемо міліцейське свавілля!».

Як повідомив представник ГО «Молодіжний рух захисту національних інтересів» Маркіян Гудз, переповнив чашу терпіння та зібрав студентів, представників молодіжних та громадських організацій на акцію протесту випадок трагічної смерті 19-річного студента Ігоря Індила у райвідділі міліції Шевченківського району Києва 18 травня.

Гудз наголосив, що порушення з боку правоохоронних органів в Україні відбуваються все частіше.

«15 травня у Харкові міліція зірвала проведення мирної екологічної акції «Знищимо в Харкові сміття», заблокувала рух колони, порвала прапори і транспаранти, затримала учасників, навіть не приховуючи, що не має для цього жодних законних підстав і керується лише усною вказівкою згори. У цьому ж місті 25 травня близько 100 міліціянтів побили протестувальників, які виступали проти вирубки дерев у Центральному парку.

23 травня в Кіровограді на дискотеці п’яні міліціонери причепилися до трьох хлопців, забрали їх до райвідділу, де жорстоко побили на очах у батьків і досі тримають у тяжкому стані за ґратами.

27 травня у Києві та Львові міліція безпідставно перешкоджала проведенню акцій протесту», – повідомив Гудз.

«Нас повільно перетворюють у міліцейську державу, де кожен протест апріорі є злочином», – наголосив він.

Учасники акції також висловили протест проти законопроекту «Про порядок організації і проведення мирних заходів», «який пропонує узаконити механізм ускладнення проведення та полегшення заборони мирних зібрань громадськості, що сприятиме ще більшому свавіллю влади та міліціянтів як щодо громадських активістів, так і пересічних громадян».

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять студента Ігоря Індила, поставили вінок з його портретом та запалені свічки поблизу головного управління міліції Львівщини.

Активісти заходу передали заступнику начальника ГУ МВСУ у Львівській області Михайлові Дзюдзю вимоги до міністра МВС та до начальника міліції Львівщини.

Зокрема, учасники акції вимагають:

Від міністра внутрішніх справ: забезпечити об’єктивне розслідування вбивства Ігоря Індила, припинити тиск на свідків та суворо покарати винних; розслідувати правомірність затримання та утримання за ґратами трьох кіровоградських хлопців і покарати міліціонерів-садистів; розслідувати правомірність поведінки харківської міліції 15 і 25 травня та покарати порушників закону у формі; забезпечити суворе дотримання міліцією Конституції та законів України, недопущення перешкоджанню мирних акції протесту.

Від начальника ГУ МВСУ у Львівській області протестуючі вимагають: дати публічну оцінку діям київських, кіровоградських і харківських міліціонерів, запевнити громадськість, що на Львівщині міліція не вдаватиметься до свавільних дій, не застосовуватиме тортури до затриманих та не перешкоджатиме проведенню мирних зібрань і не втручатиметься у їх перебіг, якщо вони проходять у рамках закону.

Організатори акції наголосили, що сьогоднішня акція попереджувальна. «Якщо за тиждень громадськість не отримає реакції на свої вимоги, вона буде змушена по всій Україні перейти до більш масових та радикальних акцій протесту», – наголосив Гудз.

«Ми змушені це робити, бо не можемо всі емігрувати за кордон. Нам тут жити, і ми не можемо не ходити вулицями, не поселятися в гуртожитки, не відвідувати дискотеки, не відпускати туди своїх дітей. А тому маємо убезпечитися від можливого свавілля з боку тих, хто за сплачені нами податки зобов’язаний дбати про нашу безпеку», – додав він.

Як зазначив у коментарі журналістам начальник ВЗГ ГУ МВСУ у Львівській області Денис Харчук, у міліції є дані про те, що нинішня акція була проплачена. За словами Харчука, при головному управлінні міліції Львівщини функціонує Громадська рада, працює помічник міністра з прав людини, які займаються порушеннями у райвідділах міліції. Харчук запевнив, що на Львівщині не було випадків смерті затриманих у райвідділах.

 

Фото: Маріан Стрільців

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-20 07:30 :19