Новини » Спорт 26 травня, 2010, 18:06
У Львові з’явився флорбол

У Львові з’явився новий вид спорту – флорбол. Попри молодий вік, він має вже непогані досягнення. Про це ЗІК повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

Голова новоствореної Федерації Львівської області з флорболу Максим Коляда повідомив, що флорбол – командний вид спорту. Грається пластиковим м’ячем, удари по якому наносяться клюшкою. Ціль гри: забити м’яч у ворота суперника. На полі в кожній команді присутні 5 польових гравців і один воротар. Контролювати м’яч дозволяється лише клюшкою, яка є у всіх польових гравців. Ногою дозволяється зупиняти м’яч, але не наносити удари по воротах.

Ця гра схожа на хокей з м’ячем і на хокей без льодової площадки, проте в правилах цих ігор є суттєві відмінності. В ході гри дозволяється необмежена кількість замін, які можна проводити, не зупиняючи гру. Тривалість гри – 3 періоди по 20 хв. Перерва між періодами триває 10 хвилин. У деяких випадках третій період у флорболі не грається.

Флорбол – безконтактна гра. Єдиним дозволеним силовим прийомом є гра плечем в плече, у випадку ведення боротьби за м’яч, не контрольованим жодним з гравців. Якщо гравець порушив привила, протилежна команда отримує право на штрафний удар. Гравців можуть наказувати дво- або п’ятихвилинними вилученнями. За неспортивну поведінку гравець може бути видалений на 10 хв. Найтяжчим покаранням є видалення до завершення матчу.

«У Львові в квітні цього року було створено Львівську обласну федерацію флорболу (ЛОФФ). А на цей момент у Львові існувало три секції з флорболу: дві для дітей віком до 15 років і одна для дорослих, – розповідає капітан флорбольного клубу «Лємберг» Роман Лозинський. – Утім, цьому передувала ціла низка подій: у 2008 році створено секцію для всіх бажаючих займатися флорболом. Згодом формується перша львівська команда з флорболу «Лемберг», яка приймає участь у першому загальноукраїнському кубку України. У склад команди входять 9 гравців, серед яких дві дівчини. Згодом «Лемберг» заявляється для участі в першому офіційному чемпіонаті України 2009/2010 р. Результат – 2-е місце серед українських команд».

Також на початку ігрового сезону 2009 року у загальноосвітній спеціалізованій школі номер 2 формуються дві дитячі секції з флорболу. У лютому 2010 року відбувся перший дитячий турнір серед дітей віком до 15 років. У травні пройшов ще один дитячий турнір під назвою «Spring Drive», в якому взяли участь п’ять команд з різних шкіл міста.

Довідка.

Флорбол народився у Швеції в 70-их роках минулого століття і швидко здобув популярність в Європі, насамперед у самій Швеції, а також у Фінляндії і Швейцарії. У 1986 році цими країнами була заснована Міжнародна Федерація Флорболу (МФФ). На сьогоднішній день МФФ об’єднує флорбольні федерації 49 країн, що значно укріпило позиції флорболу у всьому світі, у тому числі в Америці, Японії, Індії, Сінгапурі і Австралії.

Найбільш розвинута структура цього виду спорту у Швеції. У флорбол грають усі види населення. Є команди бізнесменів, викладачів, школярів, пожарників, міліціонерів. В країні діють понад 1000 флорбольних клубів, і вони регулярно проводять офіційні змагання.

Перший чемпіонат світу з флорболу серед чоловіків відбувся у 1996 році. Сьогодні на кожному континенті земної кулі існує хоча б одна флорбольна асоціація, у тому числі в Африці, де перша національна федерація з флорболу була створена у Сьєрра-Леоне.

У лютому 2008 року флорбол отримав визнання Міжнародного Олімпійського Комітету (МОК). Можливо вже у 2020 році флорбол увійде в програму літніх Олімпійських ігор.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 11:40 :04