Новини » Львів 21 травня, 2010, 15:44
Герой СРСР, львів’янин Каліберда отримав орден від Януковича

У Львові від імені Президента України Віктора Януковича вручили орден Герою Радянського Союзу, генерал-майору юстиції у відставці Івану Опанасовичу Каліберді, якому виповнилося 90 років. Про це сьогодні, 21 травня, ЗІК повідомив Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України.

Після закінчення Ленінградського військово-інженерного училища молодого офіцера у жовтні 1941 року призначили командиром інженерного підрозділу. Він воював на Сталінградському фронті, Курській дузі. А найвищу нагороду країни – Золоту Зірку Героя отримав за форсування Дніпра у вересні 1943 року.

Герой Радянського Союзу Іван Опанасович Каліберда сьогодні є почесним громадянином смт. Великий Бурлук на Харківщині, звідкіля родом, почесним працівником прокуратури України (після війни здобув юридичний фах) та почесним солдатом 703-го інженерного полку 13-го армійського корпусу ЗС України, яки дислокується у місті Самборі на Львівщині.

Відповідно до Указу Президента України від 30 квітня 2010 року №591, «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Перемоги» за мужність і самопожертву, виявлені у боротьбі з фашистськими загарбниками у відстоюванні свободи і незалежності Вітчизни, вагомий особистий внесок у розвиток ветеранського руху, патріотичне виховання молоді, генерал-майора юстиції у відставці Каліберду І.О. нагороджено орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня.

Вручаючи вдома, у присутності дружини та двох синів державну нагороду і подарунки, командувач Західним оперативним командуванням генерал-майор Юрій Думанський зазначив: «Ваш подвиг, Іване Опанасовичу, продовжується. Адже пройшовши крізь суворі випробування війни, ви й досі зберігаєте бадьорість духу і прагнете допомогти країні та війську у вихованні молоді, яка йде служити у армію, і військовослужбовців, що вже виконують цей почесний громадянський обов’язок.

У цей день ювіляра поздоровили також командування 703-го інженерного полку, представники ветеранських організацій та владних структур Львівщини.


 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-19 00:19 :55