середа, 19 травня, 2010, 18:10 Суспільство
У Львові зранені архітектурні пам’ятки добивають! Фото

Нині на вул. Федорова, 28 у Львові будівельники руйнували праву бічну стіну будинку, – про це сьогодні, 19 травня, повідомив кореспондент ЗІКу.

Фотокор ЗІКу зафіксував дивовижні «підготовчі роботи»: будівельники «Галтрансрембуду» розрубували стіну будинку, який має статус архітектурної пам’ятки під охоронним номером 356.

Експерти ЦППД «Сім», який моніторить дотримання державних пам’яткоохоронних програм, поцікавилися у начальника управління охорони історичного середовища Львові Лілії Онищенко, на якій підставі відбуваються ці роботи. Чиновниця запевнила, що робітники мають дозвіл на знесення частини стіни понад дірою, яка утворилася в стіні торік внаслідок падіння дахових конструкцій після проливних дощів.

Нагадаємо, порушення дахової конструкції та стін будинку №28 на вул. Федорова зафіксувала своїм актом комісія. Дірку не заробили, а вирішили… розібрати стіну! Пам’яткоохоронці припускають, що йдеться до розбирання цілої пам’ятки.

Також нагадаємо, що Управління охорони культурної спадщини Львівської ОДА просило у квітні цього року відкликати дозвіл на підготовчі роботи до будівництва готелю на вул. Федорова у Львові, але темпи робіт свідчать, що це прохання влада Львова проігнорувала.

Довідка ЗІКу.

Будинок №28 на вул. Федророва, що стоїть на фундаментах 1580 р. у середньовічній єврейській дільниці Львова XIV ст., включений до реєстру культурного надбання як пам’ятка архітектури XVI–XIX ст. (охоронний 356) на території, що має подвійний охоронний статус – Державного історико-архітектурного заповідника і входить до переліку культурної спадщини ЮНЕСКО. Історико-архітектурний ансамбль центральної частини Львова є невід’ємною складовою культурної спадщини ЮНЕСКО.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-18 18:04 :42