Новини » Регіони 17 травня, 2010, 11:07
В Івано-Франківську пам’ятник Шевченку встановлять перед ОДА

Громада Івано-Франківська визначила місце встановлення пам’ятника Тарасові Шевченку. Він постане перед будівлею облдержадміністрації. «За» проголосували понад двісті учасників громадських слухань. «Проти» – майже не було.

Щоправда, громадські слухання розпочалися з суперечки. Як стало відомо, мешканці обговорюють той проект пам’ятника Шевченкові, який не переміг на конкурсі дворічної давності.

Виявляється, чиновники самостійно вирішили – у місті стоятиме скульптура Шевченка, подарована відомим архітектором Лео Молом. Однак у підсумку думки влади та громади співпали не лише у виборі самого пам’ятника, але й місця його розташування, – повідомляє ТРК «Вежа».

Загалом архітектори представили 6 територій, де можна було б розмістити пам’ятник Кобзареві. Серед пропозицій – міський парк, сквер Міцкевича та привокзальна площа. Чимало іванофранківців хотіла бачити пам’ятник на Вічевому майдані. Хоча спеціалісти таку ініціативу розкритикували.

Аби скульптура молодого Шевченка вдало вписувалася у загальний інтер’єр перед адмінбудинком на Грушевського, стверджують архітектори, територію варто озеленити. Чиновники вже підраховують кошти, необхідні на встановлення пам’ятника. Його планують відкрити до 9 березня наступного року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-19 00:50 :05