понеділок, 19 квітня, 2010, 17:42 Львів
ЮНЕСКО може показати жовту картку Україні, – Микола Яковина

Думати про високі етоси реставраційного фаху та моральні засади пам’яткоохоронної діяльності закликав учора своїх колег президент Національного комітету ІКОМОС Микола Яковина під час перебування у Львові, – про це сьогодні, 19 квітня повідомив кореспондент ЗІКу.

У неділю, 18 квітня, Микола Яковина у приміщенні Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії і культури узяв участь у ініційованій львівським скульптором та сценографом Олександром Оверчуком акції «Запали свічку за втраченою пам’яткою», що була приурочена до Міжнародного дня пам’яток та історичних місць.

Як зазначив Микола Яковина, за тієї руйнаційної навали, від якої потерпають пам’ятки, гріхом виглядало б поздоровлення зі святом, бо немає дня, коли б в Україні не фіксувалося якесь порушення пам’яткоохоронного законодавства.

«Зараз ми очікуємо на виважені висновки інспекторів ЮНЕСКО, які приїжджали до Львова. Як то не прикро, але вони цілком справедливо можуть показати Україні жовту картку», – спрогнозував Микола Яковина.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-19 22:08 :23