Новини » Суспільство 19 квітня, 2010, 16:12
Пам’яткоохоронці вимагають від міністра культури захистити пам’ятки у середньовічному єврейському кварталі Львова

Керівник програми моніторингу Державної пам’яткоохоронної політики Ярина Ясиневич у листі від 16 квітня звернулася до міністра культури і туризму України Михайла Кулиняка з проханням простежити за неухильним дотриманням пам’яткоохоронного законодавства з боку львівської влади та орендарів ділянки на вул. Федорова у Львові, де, за запевненням мера Андрія Садового, цього тижня розпочинаються роботи із спорудження готелю до «Євро-2012». Про це сьогодні, 19 квітня, повідомив кореспондент ЗІКу.

Звертаючись до міністра культури і туризму України Михайла Кулиняка, Центр правових та політичних досліджень «СІМ», який реалізовує програму моніторингу державної пам’яткоохоронної політики із залученням українських та міжнародних експертів, клопочеться долею будинку №28 на вул. Федорова у Львові, приреченого на розбирання.

Текст цього листа був надісланий до відома також міністру Мінрегіонбуду В. Яцубі, глові Державної служби з питань національної спадщини. М. Кучеруку, начальнику управління архітектури, головному архітектору м. Львова Ю. Криворучку та начальнику управління охорони історичного середовища Львова Л. Онищенко-Швець

У клопотанні йдеться про будинок № 28 на вул. Федорова, включений до реєстру культурного надбання як пам’ятка архітектури XVI–XIX ст. (охоронний 356) на території, що має подвійний охоронний статус – Державного історико-архітектурного заповідника і входить до переліку культурної спадщини ЮНЕСКО. Наміри розібрати цей будинок є порушенням абз. 1 ст.22; ст.27; ст.29; ст.30; п.3 ст.32; ст.33; абзаців 1 і 5 ч. 2 ст.35; ст.37 Закону України «Про охорону культурної спадщини» від 8 червня 2000 року N 1805-III.

Зважаючи на те, що історико-архітектурний ансамбль центральної частини Львова є невід’ємною складовою культурної спадщини ЮНЕСКО, пам’яткоохоронці просять у відповідності з преамбулою Закону України «Про охорону культурної спадщини» «в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь… об’єкти культурної спадщини, які знаходяться на території України, охороняються державою», згідно з пунктами 21, 23 ч.1 ст.5 Закону України «Про охорону культурної спадщини», заборонити руйнацію будинку № 28 на вул. Федорова та на виконання абзацу 1 ст.22; ст.27; ст.29; ст.30; п.3 ст.32; ст.33; абзаців 1 і 5 ч. 2 ст.35; ст.37 Закону України «Про охорону культурної спадщини» забезпечити проведення термінових робіт, направлених на збереження пам’ятки історії та архітектури

Окрім того пам’яткоохоронці вимагають створити і скерувати до Львова незалежну комісію для вивчення причин руйнації згаданої пам’ятки архітектури та притягнення посадових, юридичних та фізичних осіб, причетних до руйнації, до відповідальності.

Нагадаємо, учора 18 квітня у Міжнародний день пам’ятних та історичних місць, який, за рішенням ЮНЕСКО, відзначають від 1984 року, у приміщенні Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток і культури археологи, архітектори та історики мистецтва обговорили загрози, що ставлять під удар пам’ятки архітектури і археології на вул. Федорова у Львові, зазначивши зокрема на відповідальності державних чинників, які не пильнують дотримання пам’яткоохоронного законодавства.


 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-19 00:07 :16