понеділок, 19 квітня, 2010, 15:29 Суспільство
На вул. Федорова у Львові тріщать історичні будинки, – експерт
На вул. Федорова у Львові тріщать історичні будинки, – експерт
На вул. Федорова у Львові тріщать історичні будинки, – експерт

Завтра мають бути завершені роботи із встановлення маяків на стінах будинків, що оточують ділянку на вул. Федорова у Львові, де з цього тижня, за запевненнями мера Андрія Садового, розпочинаються будівельні роботи, – про це сьогодні, 19 квітня, із посиланням на експертів, котрі обстежують стан прилеглої забудови, повідомив кореспондент ЗІКу.

Фахівці НУ «Львівська політехніка», які уклали угоду із замовником спорудження готелю до «Євро-2012» на вул. Федорова у Львові про обстеження технічного стану прилеглої забудови, у коментарі кореспондентові ЗІКу наголосили, що із 15 будинків – 11 перебувають в аварійному стані.

«Із замовником будівництва ми уклали договір на інженерне спостереження за станом прилеглої забудови від початку будівництва до його завершення. Замовник отримав дозвіл від управління охорони історичного середовища Львова та «Архдержбудконтролю» на підготовчі роботи і планує розпочати роботи нульового циклу. Важка техніка на ділянку ще не заходила. Були тільки геодезичні вишки. Ми вже обстежили фундаменти сусідніх будинків, тепер обстежуємо і їхні надземні частини, звертаємо увагу на тріщини. Провели нівелірування, ставимо геодезичні мітки та гіпсові маячки, зокрема на сходових клітках», – пояснив керівник інженерної експертизи, пообіцявши в майбутньому інформувати про всі відхилення стін прилеглої забудови, що їх зафіксує експертиза.

Наразі бляшані ворота на ділянку з парного боку вулиці Федорова відчинені, археологічні розкопи та пам’ятка архітектури буд.№28 незахищені від зловмисників. Впадає у вічі й те, що із архітектурної пам’ятки, приреченої владою міста на розбирання, вже зняли будівельну сітку із різнокольоровими слониками фірми «Капароль», якими сором’язливо прикрили цей будинок перед приснопам’ятним приїздом до Львова інспекторів ЮНЕСКО та ІКОМОСу.

Навздогін цим інспекторам, які тепер складають звіт про стан охорони пам’яток у Львові, ЗІК посилає сигнал SOS: усі дозволи на будівельні роботи замовник міг отримати тільки за наявності погодженого в Державному органі охорони культурної спадщини проекту будівництва, а проект мав постати тільки після завершення повномасштабних археологічних досліджень, як цього вимагає Закон щодо ділянки, котра належить до території світової спадщини ЮНЕСКО.


 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-22 03:55 :16