понеділок, 19 квітня, 2010, 11:59 Суспільство
Команда мера Львова ігнорує закони і підтримує будівництво, що руйнує пам’ятки архітектури

За запевненнями міського голови Львова Андрія Садового, висловленими на брифінгу 14 квітня, всі археологічні роботи на вулиці Федорова, 23-25 та 22-26, де планують побудувати готель, завершено, однак така інформація не відповідає дійсності. Про це повідомляє Рятівна археологічна служба, яка висловлює стурбованість станом дотримання пам’яткоохоронного законодавства у Львові.

Нагадаємо,14 квітня міський голова Львова заявив журналістам, що цього тижня має початися «будівельна фаза» на ділянці, де має постати готель до «Євро-2012» на вул. Федорова у Львові.

За словами директора Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України Олега Осаульчука, про жодне завершення археологічних робіт не може бути й мови. А будівельне втручання на ділянку на цьому етапі означатиме варварське знищення культурного шару Львова 14-18 століть, та, ймовірно, і раніших часів.

«Заява міського голови Львова Андрія Садового про початок будівництва готелю фактично дає старт руйнуванню пам’ятки археології в центрі Львова. На сьогодні ділянка не досліджена повною мірою. Часткові археологічні розкопки, які там провели у 2007-2009 роках, дозволили виявити цінний матеріал, який може суттєво доповнити наші знання про середньовічний Львів. Ми пропонували інвестору провести повномасштабні дослідження ще хоча б на 400 кв м, щоб дослідити, принаймні, третину ділянки. Однак інвестор припинив фінансування і не захотів вести з нами переговори. Будь-яке будівельне втручання на цю ділянку без завершення археологічних досліджень, вважаю неприпустимим», – переконаний Олег Осаульчук.

На ділянці загальною площею понад 1500 кв м, де планують побудувати готель, на сьогодні досліджено трохи більше 300 кв м. І навіть та незначна частина території досліджена не в повному обсязі, оскільки інвестор припинив фінансування археологічних розкопок.

«Археологічні дослідження на вулиці Федорова надали інформацію, яка досі була невідома з жодних архівних матеріалів. В архівах збереглася інформація в основному про XVIII-XIX століття, тоді як археологи виявили забудову, яка датується XIV-XV століттями. Якщо зараз почати розкопувати там будівельний котлован, всі матеріальні цінності будуть знищені і безповоротно втрачені для історії», – переконаний Василь Петрик, доцент кафедри реставрації та реконструкції архітектурних комплексів НУ «Львівська політехніка».

Відповідно до чинного законодавства, без проведення археологічних досліджень, інвестору не можуть дати дозволи на проектування а потім на будівництво. Однак видається, що міська рада більше зважає на інтереси інвестора, а не громади міста. Хоча у висновках Рятівної археологічної служби» чітко зазначено:

«Враховуючи розташування ділянки під будівництво готелю в історичній частині міста в зоні охорони спадщини ЮНЕСКО, а також задля подальшого вивчення забудови середмістя Львова XIV-XVI ст. необхідно продовжити археологічно-архітектурні дослідження на тих частинах ділянки по вул. І.Федорова, 22-26, де не проводилися пам’ятко-охоронні роботи. Лише за умови завершення досліджень можливо розпочати будівництво готелю на зазначеній ділянці (статті 36, 37 Закону України «Про охорону культурної спадщини»)».

ЗІК звертає увагу Прокурорів м. Львова та Львівської області на те, що заяви міського голови Андрія Садового про початок будівельних робіт на території, що розташована в центральній частині міста Львова, і на якій не були в достатньому обсязі проведені археологічні дослідження, суперечить українському законодавству. Зокрема Закону України «Про охорону культурної спадщини», ЗУ «Про охорону археологічної спадщини» та ЗУ «Про наукову та науково-технічну експертизу», а також Європейській конвенції Про охорону археологічної спадщину, яку ратифікувала Україна.


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-22 03:54 :09