Новини » Львів 9 квітня, 2010, 14:03
Тігіпко не має чим фінансувати Державний архітектурний заповідник у Львові?

Ініціативи віце-прем’єр-міністра з питань економіки Cергія Тігіпка суперечать передвиборчій програмі кандидата на пост президента України «Україна: проект розвитку» самого Сергія Тігіпка, – такого висновку дійшли експерти ГО ЦППД «Сім», проаналізувавши його відмову фінансового забезпечення переходу Державного архітектурного заповідника у Львові в державну власність.

Віце-прем’єр-міністр України з питань економіки С. Тігіпко у своєму дорученні № 12433/1/1-10 від 19. 03.2010 р. до листа Мінфіну № 31-27020-3-8-1191 просить опрацювати пропозиції і внести проекти рішень на розгляд Кабміну розпорядження попереднього Кабміну № 1338-р від 11. 11. 2009 р. Пропонується призупинення дії абзаців 3 та 5 пункту 3 Плану заходів щодо передачі Державного архітектурного заповідника у Львові в державну власність як такі, що потребують додаткових коштів з державного бюджету України на забезпечення його діяльності.

Нагадаємо, що згідно зі Стратегією економічного розвитку Львова, розробленою Фондом «Ефективне Управління» разом з консалтинговою компанією Monitor Group, пріоритетним кластером визначено кластер туризму як один з найперспективніших і найбільш конкурентоспроможних складових економіки Львова і вказано, що першою із ключових причин відбору є наявність історичної та культурної спадщини, визнаної ЮНЕСКО.

Ініціативи віце-прем’єр-міністра з питань економіки п. Тігіпка суперечать передвиборчій програмі кандидата на пост президента України «Україна: проект розвитку» того самого п. Тігіпка: «Я думаю про майбутнє України. Про країну, в якій зупинені зростання безробіття та падіння рівня життя людей. Про державу, де немає боротьби за повноваження між гілками влади, яка призводить до паралічу державної системи. Про економіку, яка звільнилася від пут непомірних податків, бюрократії та корупції. Про майбутнє великої країни, де живуть красиві та успішні люди. Що нам заважає? Безвідповідальність державної влади, відсутність професіоналізму та політичної волі. Я йду в президенти України, щоб повернути втрачену довіру народу до влади. Ми повинні залишити багату країну своїм дітям та онукам. Я вважаю, що головною ціллю, яка об’єднає український народ, має стати соціально-економічний розвиток. Коли забезпечений громадянин пишатиметься життям та роботою в своїй країні. Я вірю, що Україна буде сильною! Я вважаю, що Україну до успіху може привести новий довгостроковий курс країни, який базується на трьох важливих складових. Це:1 -конкурентоспроможна економіка»…

Пріоритетним кластер туризму як один з найперспективніших і найбільш конкурентоспроможних складових економіки Львова буде лише за умови збереженої належним чином культурної спадщини, визнаної ЮНЕСКО. Але чи можливе збереження пам’яток архітектури при обмеженні фінансування, як то пропонує Тігіпко?

Цікаво, що 2 квітня 2010 року заступник міністра культури і туризму України Тимофій Кохан провів зустріч з радником Ради Європи з питань культурної політики Террі Санделлом. Представники Міністерства культури і туризму зробили наголос на необхідності збереження пам’ятників культурної спадщини України, які є невід’ємною частиною культурної спадщини Європи. При цьому на початку зустрічі Тимофій Кохан повідомив пану Санделлу: «Новий Прем’єр-міністр України Микола Азаров заявив, що євроінтеграційний вектор Уряду залишається незмінним та пріоритетним. Тому всі напрацювання та плани, які ми з вами виробили протягом останніх років, залишаються без змін.

Виходячи з переліченого, ЦППД «СІМ» звернувся з клопотаннями до Прем’єр-міністра України Л. Азарова, віце-прем’єр-міністра з питань економіки С. Тігіпка, міністра фінансів Ф. Ярошенка, міністра регіонального будівництва і розвитку В. Яцуби, заступника міністра культури і туризму Т. Кохана, депутата ВРУ Р. Ахметова, лідера об’єднаної демократичної опозиції Ю. Тимошенко. В клопотаннях запропоновано С. Тігіпкові відкликати свою пропозицію стосовно призупинення дій абзаців розпорядження КМУ № 1338-р від 11. 11. 2009 р. з плану заходів щодо передачі Державного архітектурного заповідника у Львові у державну власність, Л. Азарову – відхилити пропозицію, а всім решта адресатів – прийняти міри для її відхилення. Адресатам запропоновано також максимально сприяти виконанню плану заходів, спрямованих на відновлення діяльності Державного історико-архітектурного заповідника у м. Львові затверджених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2009 р. № 1338-р., а чиновникам-вихідцям з ПР здійснити важливий крок до взаємопорозуміння між Сходом і Заходом України на ґрунті спільних дій щодо збереження національної культурної спадщини та економічного розвитку української держави.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-19 00:22 :53