Новини » Львів 7 квітня, 2010, 17:14
Реальне обмеження депутатської недоторканності свідомо гальмується, – експерт Центру Разумкова

Рішення КС, який дозволив обмежувати недоторканність народних депутатів, але не Президента, фактично гальмує процес реального зменшення того необмеженого імунітету, який є в нардепів. Цього вимагає громадськість і це ставили собі за мету політичні сили у своїх виборчих кампаніях, принаймні на рівні гасел і декларацій. Але зараз цей процес знову відкинутий до початку. Про це сьогодні, 7 квітня, у коментарі ЗІКу повідомив директор політико-правових програм Центру Разумкова Юрій Якименко.

За його словами, коли законопроект про внесення змін до Конституції (щодо гарантії недоторканності для окремих посадових осіб) був спрямований до Конституційного Суду, вже тоді щодо нього виникали питання. В одному законопроекті не можна поєднувати імунітет народних депутатів й імунітет Президента, бо вони мають різні обсяги, мають різну природу і різні механізми реалізації.

На думку Юрія Якименка, вже тоді було зрозуміло, що цей законопроект фактично спрямований на те, щоб на певний час зняти цю тему з порядку денного, поєднавши цих двох суб’єктів в одному законопроекті.

«Власне Конституційний Суд не сказав нічого нового. Він підтвердив, що не можна прирівнювати регулювання імунітету Президента і регулювання імунітету народних депутатів», – зазначив експерт і додав, що цей процес обмеження депутатського імунітету знову повернено до початку.

«Потрібно розробляти законопроекти, які спрямовані на свідоме гальмування цього процесу, а не на реальні кроки внесення змін до Конституції», – наголосив Юрій Якименко.

Він вважає, що імунітет народних депутатів доцільно обмежувати. Але що стосується імунітету Президента, то тут необхідний інший підхід: насамперед, треба вдосконалювати процедуру імпічменту. А це різні речі.

Довідка ЗІКу.

Конституційний Суд України дозволив обмежити недоторканність народних депутатів України. Про це йдеться у рішенні КС в справі за зверненням Верховної Ради про надання висновку щодо відповідності вимогам статей 157 та 158 Основного закону законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо гарантії недоторканності для окремих посадових осіб).

Водночас КС заборонив обмежувати недоторканність Президента. Зокрема, суд визнав таким, що не відповідає вимогам ст. 157 Конституції, законопроект про внесення змін до Основного закону, що стосуються гарантій недоторканності для окремих посадових осіб в частині гарантій для Президента.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-22 10:10 :33