Новини » Політика 7 квітня, 2010, 14:58
До донецького суду подали позов з вимогою позбавити звання «Герой України» українця, який підняв прапор над Рейхстагом

6 квітня 2010 року голова Луганської обласної організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Дмитро Снєгирьов подав до Донецького окружного апеляційного суду позовну заяву про скасування та визнання недійсним Указу президента України В. Ющенка від 6 травня 2005 року про присвоєння звання «Герой України» Олексію Бересту, який 30 квітня 1945 року підняв червоний прапор над Рейхстагом. Про це ЗІК повідомили у прес-службі ВО «Свобода».

Зокрема, у заяві Дмитра Снєгирьова йдеться: «Присвоєння звання «Герой України» О. Бересту є протиправним на тій підставі, що О. Берест не є громадянином України, бо помер у 1970 році у м. Ростові-на-Дону (РФ). Згідно з рішенням колегії суддів Донецького окружного Апеляційного суду від 2 квітня 2010 р. під головуванням К. Абдукадирової за позовом В. Оленцевича встановлено, що «особи, які померли до 1991 року, не можуть бути громадянами України».

Таким чином, Указ президента України В. Ющенка від 06.05.2005, про присвоєння звання «Герой України», О. Бересту, який не є громадянином України, є протиправним та незаконним актом, що підлягає скасуванню у судовому порядку, бо звання «Герой України» може отримати виключно громадянин України.

Сподіваюся на задоволення судом моїх позовних вимог, оскільки обґрунтування мого позову базується на тих самих аргументах, що їх наводив у своєму позові п. В. Оленцевич у справі нагородження С. Бандери. Суд не наважиться застосувати подвійні стандарти щодо розгляду по суті двох ідентичних справ».

Коментуючи подання позовної заяви, Дмитро Снєгирьов зазначив: «Принагідно хочу заявити, що не маю жодних претензій чи пересторог до особистості самого О. Береста. Але, оскільки суд створив прецедент, ухваливши відповідне рішення щодо скасування звання «Герой України» Степанові Бандері, вважаю, що закон має бути одним для усіх, незважаючи на те, подобається це якійсь частині суспільства чи ні. Закон порушити не можна, можна лише самим розбитися об нього. Можливо, це примусить владу хоча б напередодні 9 травня, коли масово роздаються державні нагороди, замислитися над цією тезою».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-20 13:16 :21