вівторок, 6 квітня, 2010, 12:20 Львів
Тігіпко призупинить підпорядкування «Тюрми на Лонцького» Інституту національної пам’яті?
16 лютого 2010 р. Ознайомлення віце-прем’єр-міністра України Івана Васюника з експозицією Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького».
16 лютого 2010 р. Ознайомлення віце-прем’єр-міністра України Івана Васюника з експозицією Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького».

Віце-прем’єр-міністр України Сергій Тігіпко дав доручення підготувати і внести на розгляд Кабміну пропозиції щодо призупинення розпорядження уряду про підпорядкування Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» Інституту національної пам’яті, – про це сьогодні, 6 квітня, повідомив кореспондент ЗІКу.

Посилаючись на лист Міністерства фінансів України № 31-27020-3-8-1191, у якому йдеться проте, що кошти на забезпечення функціонування Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» у проекті Державного бюджету України 2010 року не передбачені, Сергій Тігіпко дав доручення № 12433/1/1-10 від 19.03.10 опрацювати пропозиції і внести проекти рішень на розгляд КМУ. 

У своєму дорученні Сергій Тігіпко пропонує дію розпорядження КМУ №223-р від 03-02-10 призупинити. 

Реально це означатиме, що процес підпорядкування Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» Інституту національної пам’яті загальмовується на невизначений термін. Розвиток подій за таким сценарієм матиме свій вислід і у плані суспільної оцінки внутрішньої політики нового уряду.

Довідка ЗІКу.

Попередньо Уряд передав Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» Українському інституту національної пам’яті. Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження № 223-р від 3 лютого 2010 р. «Про передачу Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» з підпорядкування Служби безпеки України до Українського інституту національної пам’яті» на виконання Указу Президента України № 828/2009 «Про надання музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» статусу Національного», підписаного Віктором Ющенком 13 жовтня 2009 року.

Відкриття Музею-меморіалу стало результатом спільної роботи Служби безпеки України, Львівської обласної ради, Львівської міської ради, наукових співробітників Центру досліджень визвольного руху та представників громадськості Львова. Дослідження історії колишньої катівні «на Лонцького» розпочалося у 2006 р. Впродовж трьох років зібрано документальну базу, розроблено концепцію експозиції, напрацьовано першочергові заходи в рамках створення Музею-меморіалу. Перший етап експозиції у Музеї-меморіалі відкрито 29 червня 2009 р., завдяки науковому забезпеченню ЦДВР та за сприяння СБУ. Згідно з Указом Президента України, Національний музей меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» повинен був заходами уряду із відповідним фінансуванням перейти з підпорядкування Служби безпеки України до Українського інституту національної пам’яті.

«З метою увічнення пам’яті борців за незалежність України, жертв політичних репресій та голодоморів в Україні, забезпечення глибокого осмислення історичного минулого Українського народу, його багаторічної боротьби за відновлення державності, а також посилення уваги суспільства, зокрема молоді, до трагічних сторінок історії держави п о с т а н о в л я ю:

1. Надати Музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» статус національного та надалі іменувати його – Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького».

2. Кабінету Міністрів України:

опрацювати питання щодо передачі в установленому порядку Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» до сфери управління Українського інституту національної пам’яті;

передбачати під час доопрацювання проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» та підготовки проектів законів про Державний бюджет України на наступні роки видатки для забезпечення функціонування Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» – йшлося в Указі Президента України № 828/2009 «Питання Музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького», підписаному Віктором Ющенком 13 жовтня 2009 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-06-20 20:15 :43