Новини » Львів 2 квітня, 2010, 17:29
У райвідділах Львова б’ють потерпілих у кримінальних справах, – розповідь постраждалого

У райвідділах міліції міста Львова практикують вибивання показів. При цьому жертвами побиття з боку працівників міліції стають не лише підозрювані у вчиненні злочинів, а й потерпілі! Такий безпрецедентний випадок трапився днями у Залізничному райвідділі міліції.

Принаймні, це стверджує 28-річний мешканець Городоцького району Львівщини, який звернувся за допомогою до ЗІКу.

Про таких кажуть – народився в сорочці

25 лютого 2010 року близько 22.00 в районі Привокзальної хлопець став жертвою нападу невідомих йому осіб. Йому було завдано два проникаючі ножові поранення: черевної порожнини (з пораненням печінки) та попереку. «Швидка», яка прибула на виклик, доставила пораненого в Львівський регіональний фтизіопульмонологічний лікувально-діагностичний центр у реанімаційне відділення. Життя людини висіло на волосині. При поступленні через значну втрату крові лікарі діагностували стан потерпілого як важкий. Медики кілька годин через оперативне втручання боролися за його життя. Згодом лікарі зізнавалися родичам хлопця, що тільки завдяки чуду та Божій ласці хлопець вижив.

Відразу наступного дня у реанімації потерпілий надав всі покази працівникам Залізничного райвідділу міліції, які невдовзі повідомили родичам, опитали свідків злочину та затримали двох підозрюваних у його здійсненні. На очній ставці із затриманими потерпілий їх не впізнав.

Після майже місячного лікування у стаціонарі хлопця виписали додому. Лікарі рекомендували йому обмеження фізичного навантаження та подальше контрольне медичне обстеження.

Розмову з потерпілим розпочали ляпасом в лице

Не минуло й тижня перебування потерпілого поза стінами лікарні, як працівники Залізничного райвідділу міліції вирішили форсувати розкриття зареєстрованого у них важкого кримінального злочину. Як розповів хлопець, 31 березня близько 22 год. він йшов на кінцеву зупинку маршруток Городоцького напрямку, яка є на Приміському вокзалі, з наміром добратися додому. У той час на вокзалі до нього несподівано підійшов чоловік, одягнений у цивільне, представився «міліція» і почав тягнути його вбік. Відразу на підмогу підійшли ще двоє чоловіків у цивільному, які силою заштовхали хлопця у машину. Як згодом з’ясувалося, усі троє були працівниками Залізничного райвідділу міліції. На прохання хлопця показати посвідчення, «доблесні» оперативники відповіли щось на зразок того, що мовляв, зараз ми тобі покажемо. На запитання про підстави затримання було сказано: «Ти п’яний!». Коли ж хлопець сказав про намір повідомити родичів про затримання – міліціонери відібрали у нього мобільний телефон.

Далі події розвивалися так. Хлопця привезли у Залізничний райвідділ міліції. Жодної реєстрації його у журналі чергового не проводилось. Хлопця завели в кабінет на третьому поверсі будівлі, куди відразу, крім згаданих трьох працівників райвідділу, зайшов ще один. Розмова з потерпілим у справі розпочалася з того, що один із міліціонерів вдарив його в лице. Працівники райвідділу звинуватили потерпілого у тому, що він вводить слідство в оману. «Невже ти не знаєш, хто тебе підрізав? Для чого ти писав заяву? Тепер з нас питають за цю справу», – такі «наїзди», разом матюками та погрозами посипалися на адресу хлопця.

О 3-ій год ночі потерпілого повезли у Львівський обласний наркологічний диспансер для перевірки на рівень алкоголю в крові. Результати аналізу засвідчили, що ознак сп’яніння не виявлено (медичний висновок з цього приводу є у розпорядженні ЗІК). Навіть після цього працівники райвідділу і не думали відпускати хлопця.

В одному з кабінетів на третьому поверсі райвідділу його протримали до ранку, мотивуючи тим, що так порадив зробити слідчий, який розслідує справу. Увесь цей час працівники райвідділу били хлопця кулаками в голову, в лице, копали по ногах (один із них, оглянувши ще свіжі рани хлопця, порадив не копати в живіт, бо той зовсім «клякне»), знущалися, ображали та залякували.

Уже вранці до кабінету навідався доглянутий чоловік у костюмі. Хлопець припускає, що то був хтось із керівництва райвідділу. Чоловік теж почав «наїжджати» на потерпілого, мовляв, написав заяву – кажи, що нам тепер з нею робити.

Ще пізніше до хлопця зайшов слідчий, який веде справу. Він ще раз вислухав покази потерпілого у справі і взяв розписку про те, що той зобов’язується з’являтися на виклики у райвідділ.

Незаконно протримавши 1,5 доби в райвідділі, хлопця відпустили додому. При цьому міліціонери наголосили, що це не остання їх «неформальна зустріч». «Якщо вони (винуватці злочину) тебе не доріжуть, то ми самі тебе вб’ємо», – пригрозили хлопцеві на прощання.

Замість висновку

У черговій частині Залізничного райвідділу міліції ЗІКу повідомили, що у час з 31 березня до 1 квітня перебування в райвідділі цього мешканця Городоцького району Львівщини не зареєстровано.

Помічник міністра МВС з прав людини Тарас Гаталяк уважно вислухав інформацію про побиття у райвідділі і пообіцяв з’ясувати ситуацію. З його слів, у відповідь на заяву потерпілого буде призначена службова перевірка «по повній програмі».

У свою чергу Денис Харчук ,начальник ВЗГ ГУ МВСУ у Львівській області, заявив: «Якщо є скарги на дії працівників міліції, треба писати заяву у прокуратуру для проведення перевірки. За результатами перевірки можна буде щось сказати. Також можна писати заяву на ім’я начальника ГУ МВСУ у Львівській області. Начальник управління дасть доручення відповідним службам. Ми зі свого боку теж проведемо перевірки. Якщо буде склад злочину, прокуратура прийматиме рішення».

Зараз потерпілий у кримінальній справі готує скаргу на неправомірні дії працівників міліції у прокуратуру. Він боїться, щоб висловлені на його адресу погрози не були втілені у життя. Зазначимо, що ЗІК бере під контроль подальший розвиток подій. Також наголошуємо на тому, що нам відомі всі прізвища фігурантів цієї історії.

ЗІК сподівається, що прикрий інцидент із побиттям у Залізничному райвідділі Львова буде належно розслідуваний і винуватці будуть покарані.

Також сподіваємось на реакцію щодо неправомірних дій працівників райвідділу з боку новопризначеного начальника міліції Львівщини Михайла Цимбалюка.

Наталя Степанів

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-21 11:52 :05