вівторок, 30 березня, 2010, 17:55 Політика
Табачник скасував державний іспит з української мови у вищій школі

Новий міністр усуває державну мову з наукової сфери в Україні. Про це ЗІК повідомили у прес-центрі Центру правових та політичних досліджень «Сім».

Попередній міністр Вакарчук вважав, що студенти мають вміти якісно писати наукові та публіцистичні тексти, їх редагувати, фахово висловлюватися рідною мовою.

Екзамену з української мови (за професійним спрямуванням) було надано статусу державного міністром Іваном Вакарчуком. Це підвищувало рівень підготовки з української мови та мотивацію студентів до її вивчення на професійному рівні.

Дмитро Табачник наказом від 29.03.2010 № 259 вніс зміни до наказів міністра Івана Вакарчука від 09.07.2009 № 642 «Про організацію вивчення гуманітарних дисциплін за вільним вибором студента» та від 21.12.2009 № 1150 «Про затвердження програм навчальної дисципліни «Українська мова (за професійним спрямуванням)».

У мотивувальній частині наказу Табачника про скасування державного іспиту з української мови йдеться про «оптимізацію фінансових витрат навчальних закладів». Очевидно, що чинну владу не цікавить якість підготовки та ґрунтовні знання студентів, рівень викладання у вишах.

Нагадаємо, що міністр Вакарчук найпершу увагу приділяв якості освіти.

Тому план поліпшення україномовної підготовки мав на меті підготувати студента-випускника до написання й захисту дипломної роботи. Така підготовка була зорієнтована на поглиблення знань про науковий стиль мовлення, осягнення умінь і навичок самостійно формулювати думку української мовою, аргументувати наукові положення, створювати чітко структурований, логічний науковий текст, редагувати його.

Ця дисципліна також містила необхідні відомості з риторики, забезпечувала підготовку випускників до виголошення українською мовою лекцій зі спеціальних дисциплін, написання наукових публікацій, доповідей, редагування текстів наукового стилю.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 10:53:59