Новини » Львів 10 березня, 2010, 16:40
Україна за рівнем неліцензійного програмного забезпечення випередила лише Молдову

«На жаль, на сьогодні Україна входить до десятки країн світу із кількості використання неліцензійного програмного забезпечення, а рівень комп’ютерного піратства в державі становить 84%, що дало змогу Україні випередити у Європі лише Молдову», – про це на прес-конференції у Львові повідомив юридичний представник BSA Владислав Шаповал.

Головними причинами піратства в Україні, як зазначив Владислав Шаповал, є недосконала нормативна база, брак правоохоронних ресурсів у боротьбі із цим явищем, відсутність уваги з боку державних структур в плані легалізації, а також нерозуміння цієї проблеми громадськістю.

Керівник департаменту інтелектуальної власності «Майкрософт Україна» Юрій Омельченко запевняє, що «нічого катастрофічного ще не відбулося, але негативні моменти існують, а це не може залишити нас байдужими до цієї проблеми». «Мета нашої освітньої кампанії – донести людям інформацію про ризик при використанні неліцензійного програмного забезпечення і показати легальні шляхи його мінімізації» – наголошує Юрій Омельченко.

На даному етапі головну увагу спрямовано на вилучення і недопущення використання неліцензійних програм в державних структурах та приватних підприємствах. Проте, все ж, застерегти використання піратських програм повністю – практично неможливо, оскільки існує велика кількість так званих фрілансерів, перевірку програмного забезпечення яких здійснити неможливо як з юридичних, так і з моральних причин.

Прес-конференція у Львові – вже друга подія в рамках державної програми «Дні інтелектуальної власності в Україні» з проблем боротьби у сфері інтелектуальної власності. Перший такий захід відбувся в Дніпропетровську і її метою є, надати людям елементарну інформацію щодо загрози при використанні неліцензійного програмного забезпечення.

Під час заходу незалежний технічний експерт WVP Security, Денис Кудін продемонстрував результати тестування дисків з неліцензійним програмним забезпеченням, куплених на українських ринках, на наявність шкідливих програм.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 15:04 :35