Новини » Львів 25 лютого, 2010, 15:12
Обіцяні на сьогодні громадські слухання генплану Львова не відбудуться

Начальник відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради Юрій Лукашевський спростував запевнення директора департаменту містобудування Львівської міськради Андрія Павліва про призначення на нині громадських слухань нового генплану Львова, – про це сьогодні, 26 лютого, повідомив кореспондент ЗІКу.

12 лютого під час прес-конференції директор департаменту містобудування Львівської міськради Андрій Павлів запевнив, що 26 лютого мають відбутися громадські слухання генерального плану міста Львова, роботу над яким завершили ще у грудні 2008 року, однак 2009 року відбулися зміни в державних нормах щодо погодження генпланів, які вимагали повторної експертизи.

Зважаючи на цю публічну заяву Андрія Павліва, керівник програми моніторингу Державної пам’яткоохоронної політики ЦППД «Сім» Ярина Ясиневич звернулася 16 лютого до директора департаменту містобудування ЛМР, начальника відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради» ЛМР, начальника управління архітектури, головного архітектора м. Львова із клопотанням довести до відома громадян через ЗМІ висновки державної експертизи щодо Генерального плану міста Львова, а також перед проведенням громадських слухань розмістити на сайті ЛМР відкриті розділи містобудівної документації «Коригування генерального плану м. Львова», в терміни, передбачені законодавством.

Це клопотання цілком логічно вимагало оприлюднення генплану перед тим, як 26 лютого мали б відбутися громадські слухання.

Проте Юрій Лукашевський у коментарях кореспонденту ЗІКу сказав, що жодних матеріалів від департаменту містобудування для підготовки нинішніх громадських слухань не надходило. «Ймовірніше за все, слухання будуть за три місяці. Цілком можливо, що називаючи дату 26 лютого, Андрій Павлів мав на увазі не громадське слухання а репрезентацію генплану», – сказав Юрій Лукашевський, який підтвердив, що перед тим, як влаштовувати громадські слухання, громада мустить отримати змогу ознайомитися з генпланом під час репрезентаційних експонувань.

Утім, як повідомляє «Майдан-ІНФОРМ», більшість міст України протизаконно засекречує свої генплани. Абсолютна більшість міських жителів України, а це майже 32 мільйони, позбавлені інформації про генеральні плани своїх міст.

У листопаді 2009 – січні 2010 р. Східноукраїнський центр громадських ініціатив (СЦГІ) проводив дослідження доступності для громадськості Генеральних планів міст. Із 68 міст 38 в офіційних відповідях заявили, що генеральні плани у цих містах мають грифи «Для службового користування» та «Таємно» (серед них Київ та Харків). 13 міських та селищних рад (Ворзель, Гурзуф, Євпаторія, Запоріжжя, Кам’янець-Подільський, Мукачеве, Новоазовськ, Павлоград, Партеніт, Сімферополь, Солотвино, Херсон, Шацьк), порушуючи закон, проігнорували запит та не надали інформацію. Посадові особи ще 15 місцевих рад повідомили про наявність генеральних планів на офіційних сайтах органів місцевого самоврядування. Після перевірки з’ясувалось, що достатньо повна текстова та графічна складова генплану наявна лише на сайтах трьох міст (Одеса, Луцьк, Донецьк). На сайтах Дніпропетровська, Львова, Нікополя, Полтави, Сум, Харкова і Хмельницького відповідну інформацію представлено фрагментарно. На сайтах Бердянська, Маріуполя, Миколаєва, Кіровограда і Севастополя знайти генеральні плани міст або їх складові не вдалося. Лише одна міська рада (м. Моршин) надала картографічне викопіювання із генплану, проте надісланий «документ» не містить назви та позначень масштабу.

Засекречення генеральних планів міст не лише суперечить українському законодавству та міжнародній практиці, а й створює сприятливі умови для корупції та порушень прав громадян, – робить висновок СЦГІ, наполягаючи на скасуванні обмежувальних грифів до текстових та картографічних складових генпланів міст. Свій проект «Через доступ до генпланів – до містобудування без корупції» СЦГІ реалізуватиме до липня 2010 р. Проект має на меті вирішити проблему незаконного обмеження доступу до генеральних планів міст України та їх картографічних складових грифами «Для службового користування» (ДСК) та «Таємно».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-19 01:02 :00