Новини » Суспільство 18 лютого, 2010, 18:10
Товариство шанувальників Львова ініціює публічне обговорення нової туристичної траси підземеллями середмістя

Громадська організація «Товариство шанувальників Львова» як одна із співзасновниць Центру культурної спадщини звернулася до влади міста з проханням призначити у приміщенні Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії і культури громадські слухання концепції освоєння підземного простору Львова, – про це сьогодні, 18 лютого, повідомив кореспондент ЗІКу.

Своє прохання ТШЛ виклало 4 лютого у листах за підписом віце-президента «Товариства шанувальників Львова» Івана Сварника, надісланих заступнику міського голови Василю Косіву, начальнику відділу громадського партнерства Управління «Секретаріат ради» Юрію Лукашевському, міністрові культури і туризму Василю Вовкуну та міністрові регіонального розвитку та будівництва Василеві Куйбіді. Зокрема, у клопотанні ТШЛ, як і в аналогічному – від ГО ЦППД «СІМ», йдеться про потребу провести громадські слухання проекту концепції освоєння підземного простору Львова перед поданням заявки на отримання міжнародного гранту ЄС у рамках транскордонного співробітництва.

Нагадаємо, що у Львівській міськраді уже кілька разів відбувалися засідання робочої групи підготовки подання концепції туристичного освоєння підземного простору Львова, про що не інформували громаду та фахівців. Те, що питання освоєння підземного простору Львова, влада вирішила обговорювати кулуарно у режимі «за зачиненими дверима» викликало здивування у пам’яткоохоронної громадськості.

«Для мене особисто є великою таємницею, що таке є Концепція освоєння підземного Львова, що це за проект. Я вважаю, що такі проекти влади мають бути обговорені широким колом громадськості, зокрема з організаціями, які провадять пам’яткоохоронну діяльність культурної спадщини. Досвід роботи наших органів влади показує, що не завжди їхні рішення є правильними, а відтак не можуть бути підтримані громадою. Ми налаштовані провести громадські слухання концепції освоєння підземного Львова, щоб ті, хто пропонує цей проект представити на грант ЄС у рамках транскордонної співпраці, пояснили у чому він полягає. Ми спільно із фахівцями зважимо ті загрози й перспективи, які може мати цей проект, і на основі цього будемо виносити рішення, яке демонструватиме наше ставлення до цього проекту. Найважливіше для нас усіх – скоординувати діяльність і зробити всі рішення влади максимально прозорими й зрозумілими для громади», – сказав у коментарі ЗІКу голова Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток і культури та віце-президент УНК ІКОМОС Андрій Салюк.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-19 00:55 :52