Новини » Суспільство 15 січня, 2010, 18:15
У Львівському палаці мистецтв виставка картин Юлії Пігель

Понад три десятка яскравих життєствердних квіткових натюрмортів молодої художниці Юлії Пігель, написаних у традиціях декоративізму, притаманних львівській художній школі задемонстрував Львівський палац мистецтв на пошану пам’яті мисткині, котра пішла із життя у вересні 2008 року, – про це сьогодні, 15 січня, повідомив кореспондент ЗІКу.

Вернісаж виставки малярства та графіки Юлії Пігель, яку багато хто знав за літературним псевдонімом Рута Вітер, зібрав численну аудиторію митців різних царин, у яких творила мисткиня: малярства, фотографії та літератури. Шанувальники її таланту відгукувалися про Руту Вітер як надзвичайно вродливу, веселу, глибоку, яскраву, неповторну людину із сильню жагою життя.

Подані на експозиції упереміж із світлинами, на яких зображена молода вродлива художниця, картини Юлії Пігель приголомшують буянням барв та стилістикою у дусі Романа Сельського.

Кілька років тому в цьому ж залі Палацу мистецтв Юлія Пігель, котра перед тим завершила дисертаційну роботу у ЛНАМ та вступила до Спілки письменників із доробком дві книжки поезій – «Кожен колір – кохання» (2000 р.) та «Повернутися іншою» (2005 р.), особисто відкривала свою виставку світлин «Ангел Жінка Птаха Жінка».

Нагадаємо, що імпровізована виставка із її творів супроводжувала також торік вечір пам’яті, що його на роковини смерті художниці, поетки та фотомоделі Рути Вітер вшанувала її родина та друзі у Палаці Потоцьких у Львові.

Довідка ЗІКу.

Юлія Пігель походила з родини відомого українського митця та громадського діяча, який працював у Національному музеї у Львові. Вона закінчила кафедру моделювання одягу Львівської національної академії мистецтв, де створила такі колекції одягу, як: «Мрійниця», «Поезія кохання», «Світло і тінь», «Твій сон біжить по колу», а також – за мотивами української народної іграшки – «Жила-була лялька». У своєму доробку має реконструювання костюмів співачки Соломії Крушельницької, – костюм Єлени з опери Арріґо Бойто «Мефістофель», та Мадам Батерфляй з одноіменної опери Джакомо Пуччіні. Ще студенткою виступала фотомоделлю, з якою працювали найкращі львівські фотомитці, – пам’ятною була виставка фототворів за її участю на вул. Академічній у відомого фотомитця, лауреата Національної премії України ім.Т. Шевченка, Василя Пилип’юка. Ще студенткою 2000 року дебютувала збіркою поезій «Кожен колір – кохання». Друга збірка «Повернутися іншою» вийшла друком 2005 року. Юлію Пігель поховали на Личаківському цвинтарі у Львові 17 вересня 2008 року.

 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 11:33 :47