вівторок, 12 січня, 2010, 12:16 Львів
В Україні вперше судять людину, яка публічно заперечила Голодомор
Сергій Шведко, головний редактор районної газети «Рідне Приазов’я»
Сергій Шведко, головний редактор районної газети «Рідне Приазов’я»

Наступного тижня на Донеччині розпочнеться суд над журналістом, який у своїй статті не захотів визнавати Голодомор геноцидом українців.

21 січня в Україні розпочнеться перший суд над людиною, яка публічно засумнівалася в тому, що Голодомор 1932–1933 років був геноцидом українського народу.

Підсудним став Сергій Шведко, головний редактор районної газети «Рідне Приазов’я», що видається в Новоазовську (Донецька область). У своїй газеті 25 листопада 2009 року він опублікував статтю «Голодомор крокує по країні».

Через цю публікацію на нього подав до суду місцевий бізнесмен та глава районної організації партії «Наша Україна» Василь Коваленко.

Коваленко вимагає від суду визнати статтю Шведко протиправною дією, спрямованою на приниження національної гідності українців, наругою над пам’яттю жертв Голодомору і публічним спростуванням Голодомору як геноциду українців. Позивач також зажадав від газети спростування статті.

«Свої вимоги я обґрунтовую ст.1 Закону про Голодомор 1932–33 років, який визнає ті події геноцидом, а також статтею 2, в якій йдеться, що заперечення Голодомору як геноциду є протиправною дією», – сказав Коваленко.

Водночас, за словами Сергія Шведко, в тій статті він не ставив під сумнів факт Голодомору 1932–33 років, як і те, що ця трагедія була злочином тодішньої влади. Проте він не згоден з тим, що Голодомор слід кваліфікувати як геноцид українців.

«Це суперечить визначенню цього поняття, ухваленого ООН. Адже з голоду гинули не тільки українці, але і росіяни, казахи і інші народи СРСР. Мені не подобається, що Ющенка і владу смакують натуралістичні подробиці цього кошмару, а цифри смертей перебільшують», – заявив журналіст.

Шведко готовий 21 січня захищати свою позицію в суді, оскільки вважає, що діє у згоді зі статтею 34 Конституції, що гарантує свободу слова. Про це повідомляє ТСН.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 10:50:51