Новини » Економіка

Ющенко скасував рішення Кабміну про кредити під держгарантії

Президент Віктор Ющенко видав Указ №1108/2009 «Про зупинення дії окремих положень постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2009 року №1329». Відповідний Указ оприлюднений на сайті глави держави учора, 25 грудня. Про це ЗІК повідомила прес-служба Президента.

Указ подаємо у повному обсязі:

«Кабінет Міністрів України 11 листопада 2009 року видав постанову №1329 «Про залучення Національною акціонерною компанією « Украгролізинг» у 2009 році кредитів під державні гарантії для реалізації інвестиційних проектів, пов’язаних із закупівлею вітчизняної сільськогосподарської техніки», якою погодився з пропозицією Міністерства аграрної політики України щодо залучення Національною акціонерною компанією «Украгролізинг» під державні гарантії кредитів у сумі, що не перевищує 1,3 млрд гривень, із сплатою відсоткової ставки за ними за рахунок коштів Стабілізаційного фонду та вирішив низку інших пов’язаних із цим питань.

Названа постанова Кабінету Міністрів України не відповідає Конституції України, виходячи з такого.

За Основним Законом держави бюджетна система України будується на засадах справедливого і неупередженого розподілу суспільного багатства між громадянами і територіальними громадами (частина перша статті 95).

Згідно з Конституцією України Державний бюджет України і бюджетна система України встановлюються виключно законами (пункт 1 частини другої статті 92), одним з яких є закон України про Державний бюджет України на кожний рік. Основним Законом України встановлено, що виключно законом про Державний бюджет України визначаються будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків (частина друга статті 95).

Усупереч наведеним приписам Конституції України Уряд своїми постановами, які є підзаконними актами, надає державні гарантії за іноземними кредитами, що суттєво перевищують передбачений Законом України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» граничний обсяг гарантій у сумі 37 млрд гривень (частина перша статті 14 Закону). Так, після видання зазначеної постанови Кабінету Міністрів України сума зобов’язань щодо надання державних гарантій за кредитами становить понад 60 млрд. гривень.

Такі дії Кабінету Міністрів України призводять до розбалансування бюджету України, а відтак, порушують приписи Конституції України щодо прагнення держави до збалансованості бюджету України (частина третя статті 95).

Тож, вирішення названим підзаконним актом питання щодо надання державних гарантій в обсязі, що перевищує встановлений Законом України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» граничний обсяг, не відповідає наведеним вище положенням частини другої статті 92, частин другої та третьої статті 95, а також частини третьої статті 113, пункту 10 статті 116, частини першої статті 117 Конституції України, за якими Кабінет Міністрів України у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, здійснює визначені Конституцією та законами України повноваження, видає постанови і розпорядження в межах своєї компетенції.

Ураховуючи викладене, відповідно до пункту 15 частини першої статті 106 Конституції України постановляю:

1. Зупинити дію пунктів 1-4, 6 постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2009 року №1329 «Про залучення Національною акціонерною компанією «Украгролізинг» у 2009 році кредитів під державні гарантії для реалізації інвестиційних проектів, пов’язаних із закупівлею вітчизняної сільськогосподарської техніки».

2. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування».


 Loading...