Новини » Львів

Як цивільний міністр, я маю повне право агітувати, і за це ніхто не відправляє у відставку, – Луценко

«Президент Ющенко згадав про корупцію за 40 днів до виборів. Я так і не зрозумів, у чому мене звинувачують. Якщо за політику і за це мені треба йти у відставку, то дуже чудернацько, що цього не було зроблено стосовно мого попередника», – про це заявив 26 грудня на прес-конференції у Львові лідер громадянського руху «Народна самооборона», міністр МВС Юрій Луценко.

«Ніхто не забув білборди міністра МВС Цушка, де було написано: «Посаджу Ющенка і його подєльніков». Це був діючий міністр МВС, але тоді в Ющенка не було бажання відправити його у відставку. І не було бажання відправляти у відставку інших діячів міліції, які на той момент свідомо, будучи в погонах, віддавали політичні накази», – заявив Луценко.

«Я цивільний міністр МВС, я політик, призначений для політичної координації діяльності МВС. Жоден з моїх підлеглих, який носить погони, ніколи ні за кого не агітував і агітувати не буде. Це недопустимо. Я, як політик, маю повне право агітувати, тому закиди про політизацію міліції нехай Віктор Ющенко залишить для мемуаристики. У всій Європі міністри внутрішніх справ цивільні політики, і точно, як і я, ведуть політичну діяльність, агітують, звітують, спілкуються з виборцями», – додав міністр.

У цьому випадку, на думку Луценка, вектор незадоволення ним, як міністром, співпали, як з боку Януковича, так і Ющенка. «Це відбувається ще й через аферу Фірташа і «Росукренерго». Компанія подала в суд на Україну на 7 млрд дол. збитків, які вона зазнала. Ці гроші йдуть в приватні кишені. Вони дуже бояться, щоб до кінця не дійшли кримінальні справи щодо цієї афери», – переконаний Луценко.

Ще одна афера, за його словами, це діяльність Нацбанку, який 150 млдр грн під патронатом Президента віддав комерційним банкам у боротьбі з кризою і поверненням депозитів, однак 90% цих коштів виведені з країни. «В нас понад 20 кримінальних справ відкриті по приватних банках, які рано чи пізно виведуть на керівництво Нацбанку. І саме це підігріває бажання Ющенка відправити мене у відставку», – переконаний міністр.


 Loading...