Новини » Регіони

На Закарпатті – повінь

Закарпаття знову випробовує стихія. Після рясного снігу і різкого потепління додались сильні дощі і в результаті потічки та річки почали набухати на очах. На обід суботи 26 грудня найскладніша ситуація спостерігалась в Іршавському і Виноградівському та частково Ужгородському і Мукачівському районах. Голова облдержадміністрації Олег Гаваші у п’ятницю перервав відрядження в Київ і терміново виїхав у постраждалі райони. Вживаються екстрені заходи, аби запобігти підтопленню населених пунктів. Про це ЗІК повідомила прес-служба Закарпатської ОДА.

Минулої доби по області пройшли дощі, місцями дуже сильні (в Ужгороді навіть прогриміла гроза з блискавками). У басейні річки Тиса (Рахів, Хуст) випало до 39 мм опадів, в басейнах Тереблі і Тересви – до 82 мм (села Усть-Чорна та Р. Мокра), р. Латориця – 71 мм та р. Уж – 51 мм. У результаті рівень води сягнув ІІ-ІІІ ступеня протипаводкового захисту (вищий ступінь).

Вода залила ділянки автодороги Ком’яти – Сільце, Ком’яти – Шаланки, Сільце – Вільхівка. Найсерйозніша ситуація наразі на Іршавщині, зокрема, у селі Вільхівка: тут аварійні бригади водників та місцеві жителі мішками з піском нарощували гребінь дамби, аби запобігти переливу води. Тим не менше близько обіду в селі Вільхівка довелось навіть відселити сім’ї з 10 будинків. Загалом в цьому селі підтоплено близько 30 дворогосподарств. В обід суботи проїзд автодорогою поблизу Вільхівки був ще закритий.

У с. Довгому ріка пошкодила газопровід. Працюють аварійні бригади, і за кілька годин обіцяють відновити газопостачання. По кілька дворогосподарств підтоплено і в самій Іршаві та селі Гребля.

На Виноградівщині найскладніша ситуація спостерігалась в районі села Боржавське – тут теж виникла загроза переливу дамби, тому водники та місцеві жителі теж нарощують дамбу за допомогою мішків з піском.

У річці Боржава вода піднялася на 3,4 метра, і велика вода загрожувала і В. Ком’ятам та Завадці. Близько обіду через Великі Ком’яти пройшла нова хвиля і вода піднялась на 3,6 м. Наразі підтоплено 3 будинки в нижній частині села. До слова, зараз рівень води був вищий, ніж навесні.

В Ужгородському районі підтоплено кілька дворогосподарств в с. Вовкове, на Мукачівщині – зо два десятки дворогосподарств у с. Кольчино, на Перечинщині паводковими водами підтоплено близько 50 дворогосподарств у Перечині по вул. Духновича та близько ста дворогосподарств у селі Порошково. Рівень води в р. Тур’я вже знизився на 1,5 м, в Ужі – теж поступово знижується. До речі, як показав аналіз, більшість підтоплень, зокрема, і в Порошкові, сталася через малі річки і потічки, що протікають населеними пунктами.

Працюють обласна та районні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Задіяні аварійні бригади і вся необхідна техніка – вони укріплюють дамби, відкачують воду з підвалів.


 Loading...