Новини » Львів

Луценко: Я агітую за Тимошенко, бо вона єдина призначить нормального Генпрокурора

«Я агітую за кандидата у Президенти України Юлію Тимошенко, тому що вона єдина, хто, з моєї точки зору, здатен призначити нормального, принципового, радикального Генерального прокурора для очищення країни», – про це 26 грудня на прес-конференції у Львові заявив міністр МВС, лідер громадянського руху «Народна самооборона» Юрій Луценко.

Водночас він додав: «Я виступаю за підтримку Юлії Тимошенко не тому, що працюю в неї в Уряді, чи належу до її партії. Не тому, що я з нею домовляюся про якісь перспективи свого службового чи навіть людського життя. Це не так, я ніколи ні з ким про це не домовлявся, – клянуся усім, що в мене є. Ніколи не домовлявся про посади з Тимошенко чи Ющенком».

За словами Луценка, двічі він вступав у цю брудну річку, коли тисячами ловив корумповане чиновництво і тисячами ці справи залишалися «залежуватися» у прокурорів. «І зрозумів ситуацію тільки тоді, коли Ющенко сказав: «Кинь ці мєнтовські штучки і зрозумій, кожен, хто заходить до мене в галстуку, ніколи не сяде». Для мене це був шок, я зрозумів, що мене просто використовували», – розповів Луценко.

Бо, за його словами, призначення Генпрокурором Піскуна, як гаранта недоторканності Кучми, ще можна було пояснити політичною чи юридичною наївністю Президента. «Коли Піскун став прихованим, а потім і наявним членом Партії регіонів, це припустимо, це не залежало від Президента. Але призначення наступного прокурора, який більше як 20 років пропрацював у Донбасі і є залежною від тамтешнього чиновництва і політикуму людиною, мало абсолютно очевидні наслідки. І результат його роботи був прогнозований. Тому, саме завдяки усвідомленій політиці нинішнього Президента у призначенні ялових Генпрокурорів, ми не маємо бандитів у тюрмах. Хоча підстав для того, щоб їх туди «упакувати», є більш ніж достатньо, матеріалів з доказами – більше за висотою, ніж гора Говерла», – заявив Луценко.

Свою ж кандидатуру на посаді Генпрокурора він не бачить і не хотів би, адже ця посада вимагає правника зі стажем роботи. Бо, на відміну від посади міністр а МВС, Генпрокурор зобов’язаний підписувати слідчі справи.


 Loading...