Новини » Регіони

Генпрокуратура вимагає від Тимошенко негайно фінансувати вибори Президента

До Генеральної прокуратури України надійшло звернення голови Центральної виборчої комісії щодо критичного стану, який склався з приводу фінансування виборів Президента України 17 січня 2010 року. Про це ЗІКу повідомила прес-служба Генеральної прокуратури України.

Відповідно до ч.1 ст. 38 Закону України «Про вибори Президента України» фінансове забезпечення підготовки та проведення виборів за рахунок коштів Державного бюджету здійснюється ЦВК, яка є головним розпорядником цих коштів.

Постановою Центральної виборчої комісії від 23.12.09 Міністерство фінансів, Державне казначейство України зобов’язано забезпечити фінансування видатків на підготовку проведення виборів у сумі 195 млн 184 тис. грн та перерахувати ці кошти на рахунок ЦВК до 24 грудня 2009 року.

Однак, станом на сьогоднішній день Державним казначейством фактично профінансовано лише 1 млн 90 тис. грн, що становить менше 0,6% від загальної потреби на 2009 рік.

Ураховуючи, що порушення бюджетного і виборчого законодавства має очевидний характер, завдає державі істотної шкоди, нехтуються конституційні права громадян, Генеральна прокуратура внесла припис Прем’єр-міністрові України з вимогою про негайне фінансування виборчої кампанії у повному обсязі.

 


 

Loading...