Новини » Політика

Cин і онук Богдана Ступки знялися у фільмі, який принижує українців. Вирішується питання про його заборону в Україні, – експерт

Російський фільм «Ми з майбутнього-2», прем’єру якого призначено на середину лютого 2010-го року, може бути недопущений до українського прокату через наявність у фільмі сцен, що ображають національну гідність українців, пише в своїй статті для «Дзеркала тижня» медіаексперт Ярослав Підгора-Гвяздовський.

«Новий російський фільм (у ньому знімалися також українські актори – Остап і Дмитро Ступки) виявився «на межі заборони» у нашій країні після показу чорнового варіанту стрічки в Мінкульті. Російську прем’єру призначено на середину лютого 2010-го, але невідомо, чи потрапить ця картина на екрани України, оскільки вже надто «своєрідно» розставлено деякі історичні акценти», – пише експерт.

На думку Підгори-Гвяздовського, показ фільму може бути заборонений на підставі ухвали Кабміну, котра регулює видачу держпосвідчень на право демонстрації кінопродукції.

«Фільм, на мій погляд, може потрапити під заборону «де-юре», тому що деякі моменти підпадають під два пункти «Положення про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів» №294, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.03.2001 року, а саме: «приниження і образа нації або особистості за національною ознакою», «пропаганда фашизму і неофашизму», – вважає Підгора-Звяздовський, повідомляє "Дзеркало тижня".


 Loading...