Новини » Економіка

Cуд заборонив продаж автобуса, арештованого для виплати боргів із зарплати працівникам ЛАЗу

Вільна профспілка працівників Львівського автобусного заводу «Автобусобудівник» подала скаргу до Вищої Ради юстиції про порушення присяги суддею Сихівського районного суду м. Львова В.Я. Головатим, який заборонив торги на автобус, арештований виконавчою службою для погашення боргів із зарплати працівникам підприємства. Про це учора, 25 грудня, ЗІКу повідомила голова профспілки Людмила Присяжнюк.

«Борги працівникам ТОВ «ЛАЗи» по заробітній платі, а також перед Пенсійним фондом могли бути погашені завдяки реалізації одного із заарештованих виконавчою службою автобусів. Однак представник ТОВ «ЛАЗи» звернувся з позовом до Сихівського районного суду з проханням заборонити продаж автобуса. Незважаючи, м’яко кажучи, на абсурдність мотивації позовної заяви про те, що автобус не пройшов обов’язкової сертифікації заводом-виробником, а також неправомірність довіреності, яку представив до суду представник ТОВ «ЛАЗи», без відома і присутності третьої сторони по справі – представників державної виконавчої служби, суддя Головатий виніс ухвалу, якою заборонив прилюдні торги», – повідомила голова профспілки.

З її слів поспішність винесення ухвали суду безпосередньо напередодні торгів, «дає підстави вбачати у діях судді Головатого порушення ним присяги судді, викликає сумнів у його об’єктивності, неупередженості і незалежності».

За словами Присяжнюк, на торги був виставлений автобус, який пройшов всі випробування на полігоні в Росії з прекрасними результатами. На її думку, відсутність документів по сертифікації заводом-виробником даного автобуса не може бути причиною для заборони його продажу.

«Отже, завдяки судді Сихівського суду Головатому близько 400 працівників автобусного заводу, викинутих адміністрацією за ворота без копійки, другий рік не можуть отримати свою чесно зароблену зарплату і отримати пенсію. Ганьба такому судді і владі, при якій можуть спокійно працювати такі судді!», – наголосила Присяжнюк.

Як повідомив у коментарі ЗІКу голова профспілки ЗАТ «ЗКТ» Володимир Коваль, на сьогодні борги із заробітної плати на ЛАЗі складають близько 2 млн грн. «З моменту коли почалася судова тяганина з позовами про виплату зарплати, частина людей отримали кошти, а частина – ні. За останній час, це була перша можливість від реалізації автобуса погасити заборгованість із зарплати частині людей, тим паче, що на автобус вже був реальний покупець», – розповів Коваль.


 Loading...