Новини » Львів 22 грудня, 2009, 12:17
Юля Деві Христос

Байбак віщує весну, а Юльця – кінець кризи. Зійшла на Юльцю благодать і прорекла вона, що 1-го березня країна забуде про кризу. На місці Юлі, після того, як вона нам обіцяла, що криза взагалі обмине Україну, я б уже остерігся що-небудь пророкувати. Правда, вона не уточнила: 1-ше березня якого року?

А ще Юля себе канонізувала: «Я задоволена своїм 13-тим номером у виборчому бюлетені на виборах Президента. Оскаржувати це рішення ми не будемо. До речі, Ісус Христос і 12 апостолів – теж цифра 13».

Ага, то от чому Юльця Єрусалим провідувала. Щоб прицінитися, за скільки Голгофу приватизувати!

Дивись в корінь

Наш Верховний Головнокомандувач не тільки побачив корінь зла в Юльці, котра занапастила Збройні Сили, але й знайшов, де криються глибинні проблеми української армії. Вона, виявляється, не так крокувала. Тобто армія. Бо Юльця не крокує. Вона пливе, вальсуючи.

А крокувала наша армія імперським кроком, себто прусським. Хоча можна було б назвати його й сталінським.

Нє, я не хочу сказати, жи така реформа не на часі, бо оте показушне маршування давно є анахронізмом. Але, як на мене, є інша, куди важливіша проблема – це те, якою мовою спілкується наша армія.

Колись звичайні сільські хлопці, повернувшись з рядів совєтської армії, могли любенько собі цвенькати по-москальському. Для одних то було звичайне хизування, яке скоро минулося, а для декого зосталося на все життя. Тим часом наша армія не українізовує вояків навіть у своїх рядах, а не те, щоб вплинути на їхню самосвідомість і після служби.

Друга ідея Головнокомандувача – замінити однострій у традиціях Січових Стрільців – якось не знайшла свого втілення. А дарма. Просто усіма цими речами треба було займатися відразу після Помаранчевої революції. Тоді б навіть якби спало на думку виголити нашому війську голови під оселедець, то ніхто б і не пікнув.

Вам сало з прожилками чи в лампасах?

Взагалі Ющенко – це ціла скарбниця невмирущих ідей. Я б навіть сказав – гробниця ідей. От наприклад: залишити офіцерські та генеральські звання тільки для армії. Ну, так, як то є не в одній країні Європи, куди і ми зі своїм свинячим рилом сунемо. Уявляєте, як то було б класно! Був генерал Сало, а став просто Сало. Був полковник Курочка, а став просто Курочка. Обоє уже знову при ділі, на підтанцьовках у Януковича.

А якщо скасують тоті звання, то уявімо собі таку картину... Доповідають Януковичу:

– Сало з Курочкою. Приймете?

– Давно пора. А ще сто грам і салатик.

А то генерал! Полковник!

Але тут несподівано обурився Луценко: «Президент образив усю міліцію!» Вони, мовляв, заслужили лампаси!

Хто б подумав! Луценко, який під час руху «Україна без Кучми» шарпався з мєнтами, раптом став на захист їхніх лампасів. І що то з людьми робиться, як до влади допадуться!

Кому яка голова

В програмі «Золота булава» на УТ-1 наша Ганця видала свіжий афоризм. На запитання ведучого, що вона розуміє під терміном «сильна рука» в нинішніх політичних реаліях, Ганця сказала, що нашій країні зараз потрібна не «сильна рука», а «сильна голова», маючи на увазі свого шефа.

Тут вона трохи забалакалася, бо «сильна голова» добра для дятла, а політикові би ся здала мудра голова. Хіба би Ганця натякала на те, чим займався донецький дятел на зоні. Не віриться.

Просто востатнім часом Ганця лепече таке, що ні в кут, ні в двері, ні в ксьондзові вікна. Дається взнаки тісна співпраця з «проФФесором». Хтось від когось мусив набратися. Заки Ганця намагалася підтягнути Дона до свого рівня, то сталося навпаки.

На ловця вигнали живця

Ой, шось ми ся не сподобало, жи екс-начальника міліції Голованівського району випустили. Та ще й відразу сповістили, що таким чином ловлять Лозінського на живця.

Оригінально ловлять. Живець сидить у хаті, а довкола міліцейські машини. То так гейби хто ловив рибу, а при тім бовтав у воді ногами.

Цікаво, кілько ще таких живців виявиться? А кілько живців перетворяться на неживців? Мало яка бурулька може впасти. Або ще краще: самогубство і передсмертні покази – мовляв, совість замучила, я убив.

Ну, а потім усе на живця й звалять, а Лозінський, якого й так ніхто не шукає, вийде сухим.

Пацани з прокуратури

Київські прокурори купують си хатки на швейцарських і французьких курортах, а наші скромніші – на Буковелі, в Шацьку, в Криму. Але усіх їх єднає гасло: один за всіх – всі за одного.

І ще усіх прокурорів та суддів єднає те, що брехати вони не вміють. Ну, не дано. Інтелект зашкалює. Особливо в критичній ситуації. Бо спроби львівської прокуратури замести сліди недавнього ДТП не далеко втекли від виправдовувань судді Зварича.

Досить було п’яному прокуророві на БМВ, заробленому чесною працею, відсвяткувати своє професійне свято і стати вбивцею, як його відразу зробили колишнім та ще й рядовим працівником прокуратури. І як тут ся не тішити: навіть рядові працівники можуть си зафасувати БМВ, не кажу вже про «безробітного», яким фігурує в ділі наш убивця. А нерядові працівники літають на приватних літаках і парять дупи в баден-баденівських лазнях.

Тепер з прокурора-убивці роблять ґанц тверезого, хоча є свідки, які бачили, як він, хулітаючись, заливав своє горе горілкою. І то так, жиби всі виділи, який він зістресований, та й аби виглядало, ніби щойно випив. Ну, вони ж специ в цьому ділі. Певно, задзвонив впливовому татунцьові і не менш впливовим родичам, а ті відразу й порадили: «Не трать часу, хляй горілку і не нервуйся. Всьо порішаєм».

А чо не порішати, коли бабла неміряно?

М’ясники і клоун

Якби серед владної коаліції виявилося якесь чмо, котре б відлупцювало свою дружину і при цьому зламало їй щелепу, то Ганця Герман першою б кинулася виконувати свій традиційний плач Ярославни з заламуванням рук і завиванням.

Людина, яка не втомлюється нагадувати усім про те, що вона «жінка» і «мати», якось дивно відмовчується після тих усіх публікацій, які викликав обмін люб’язностями між Шуфричем і Луценком. Уже й колишня дружина Шуфрича, і її адвокат підтвердили факт звірячого побиття, а Ганця – ціхо-ша. Своїх не здає.

Та й що від неї чекати, коли вона вже й мордоворота Калашнікова стала захищати і виправдовувати.

А тим часом Шуфрич гайнув до Кривого Рогу і попер на центральний ринок. М’яска йому захотілося. А в м’ясних рядах попався він в руки активістам «Народної самооборони». Я, між іншим, тих хлопаків знаю – здорові козаки, справжні гайдамаки.

Та тільки вони зробили крок до Нестора, як той, опустивши очка, підібгавши хвостика, разом зі своїм почтом хутенько ушився. А вслід йому лунав радісний сміх м’ясників, які скандували «Клоун!»

Куйбідовий Василько відмитий

Неіснуюча газета «Поступ» перепросила Василька Куйбіду на сторінках «Львівської газети» за те, що бідного його шкалювала і до печінок діставала.

Так ся стало, жи «Поступ» уже понад три роки не існує, відколи наш пан бургомістр, не в останню чергу і завдяки газеті, виграв вибори. На хвилі ейфорії вирішив, що газета йому тепер до дупи, і навіть не завітав до редакції, аби подякувати за підтримку і виставити пляшку. Маври зробили свою справу і мусили відійти. А відтак усі віддані борці за добробут пана бургомістра залишилися з гірким присмаком.

Але вернімося до Василька. Бо так ся стало, жи і мій писок в пушку. Грав я Василька від щирого серця і не шкодую, бо той дерибан Львова, який він влаштував, уже не вдасться жодному з його наступників.

Тому слова Василька про те, що він «особисто спілкувався з журналістами, які підписували ці статті», викликають у мене недовіру. Особливо те, що нібито вони ще й вибачалися перед ним: «ми виконували завдання. Нам сказали, це зробити, нам сказали, як це написати, ми написали і підписали своїми прізвищами». Це повна бздура. Що й підтвердив тодішній редактор Олег Онисько.

А рік тому Василько, не маючи змоги покарати мене судами, став шантажувати львівську владу тим, що не допустить інвестицій для міста, доки Юзьо не вибачиться. І то не перед ним, а перед його покійною мамою, котру я сильно образив.

А йшлося про те, що я свого часу був моцно здивований, з якого то дива маму Василька поховали на Личакові та ще й на чільному місці. Може, комусь це здасться блюзнірством, але я це бачу інакше. Таких мужніх галицьких жінок, які пережили пекло совєтів, було сотні тисяч. Те, що Василько від мами записав і видав книжку пісень і віршів, чудово. Але я теж від своєї бабці, котра була вивезена на Сибір, записав купу казок і пісень, та й листи вона присилала винятково віршовані. То чи можу сподіватися, що коли видам їх, мою бабцю перепоховають з Янівського на Личаківському?

Недавно ми були свідками, як синів Герман і Сівковича ховали на Байковому поруч з могилами Амосова та Загребельного. І досить почитати коментарі, що супроводжували ці інформації, аби переконатися, з якою ненавистю ставиться народ до таких речей.

Щодо суду, який приймає рішення на користь Василька, то дивуватися нема чого. Зваричі куйбідам ока не видзьобають.

В одному зі своїх вершиків Василько звістив: «На моїй могилі виросте будяк». Виріс, правда, Буняк. Але ще ж не вечір, нє?

Цукерковий порожняк

Хто би мені пояснив, чому усі державні установи Львова закупили цукеркові набори на святого Миколая винятково від донецької фірми «Конті», яка належить Богє Калєснікаву?

Їсти ці цукерочки дітям я б не радив, бо складаються вони з дуже підозрілих складників: патока крохмальна, жир рослинний, інвертний (??) сироп, ароматизатори, емульгатори, барвник синтетичний і ружні «Е», а все разом «ге».

А минулого року вже Івано-Франківське ВАТ «Ласощі» потішило усіх галичан чудовим подарунковим набором «Ялинонька», який закупили мало не усі профспілки. Ну, про те, що цукерочки були просто таки нафаршировані розмаїтими емульгаторами, рослинними і кондитерськими жирами, барвниками та ароматизаторами, які з понтом ідентичні самі знаєте чому, не будемо говорити. Промовчимо і про десяток «Е...» В сім’ї не без виродка, то як же без «Е...»?

Але оформлення святкового подаруночка викликало тихі підозри, що без Донецька і тут не обійшлося. Бо зображено не Святого Миколая, а канкрєтнава чувака Дєда Мароза са Снєгурачькай! До того ж ця, вибачте на слові, Снєгурачька ще й у кокошнику, прости Господи.

Ото ж мене й цікавить: яка скотина вже другий рік нашим дітям підсовує це свинство?

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 07:02 :21