Новини » Регіони 14 грудня, 2009, 14:47
В Івано-Франківську відберуть кращих різдв’яних павуків і дідухів
Різдв'яний павук
Різдв'яний павук

Завтра, 15 грудня, в Навчально-методичному центрі культури і туризму Прикарпаття відбудеться конкурс різдв’яно-новорічної атрибутики (павуків і дідухів), а 27 грудня, відповідно до розпорядження № 720 голови Івано-Франківської ОДА Миколи Палійчука, «з метою відродження та збереження традицій і обрядів різдв’яно-новорічного циклу», пройде обласний конкурс обрядів вертепів і маланок за участю усіх чотирьох етнорегіонів краю: Гуцульщини, Бойківщини, Покуття і Опілля. Про це власкору ЗІКу повідомив директор Навчально-методичного центру культури і туризму Прикарпаття Василь Олексюк.

За його словами, «легкі солом’яні павуки, прикрашені намистинами чи стрічками, – це давня різдв’яна символіка». Мовляв, за нетиповою легендою наших прадідів павук символізував світобудову, саме павук «заснував» світ. З цим етнологи пов’язують народний звичай майструвати із соломи павуків і в надвечір’я, перед Різдвом, класти їх у хаті перед святковим столом. Від тепла запаленої святвечорової свічки павук «оживає».

Дідух – це святковий сніп з добірної соломи і збіжжя, що символізує собою символ духу роду, втілення родючості. За перевесло дідуху кладуть ложку, аби рік не був голодним.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-23 23:21 :31