Новини » Регіони

Фільм Ігоря Чайки «Геній міста» – про корупцію і мера Львова Садового – став призером Національного конкурсу журналістських розслідувань. Відео

Документальний фільм Ігоря Чайки «Геній міста» визнано одним з кращих журналістських розслідувань з проблем корупції у нацiональному телерадiоефiрi України, – про це із посиланням на підсумки ІІІ Нацiонального конкурсу на кращi журналiстськi розслiдування сьогодні, 30 листопада, повідомив кореспондент ЗІКу.

27 листопада 2009 року в Конференц-залi «Президент Готелю» в Києві вiдбулась церемонiя нагородження переможцiв III Нацiонального конкурсу на кращi журналiстськi розслiдування, що висвiтлюють корупцiю в Україні, оприлюдненi у нацiональних та регiональних 3MI.

Журi конкурсу, до якого увiйшли 20 поважних експертiв, складалося з представникiв 3MI, медiа-НДО та органiзацiй громадянського суспiльства. Уci роботи оцiнювалися за трьома критерiями: це рівень журналістської майстерностi, гострота та актуальнiсть проблеми, піднятої у розслiдуваннi, та глибина аналiзу.

Гран-прi конкурсу вручили циклу статей про корупцію в земельнiй сферi: «10 соток наглости», «2 гектара наглости», «100% наглости», «Цветы, овации, занавес… Коррупция в земельной сфере» Олександри Веснич, журналiстки газети «Панорама» (Суми). Спецiальним призом Нацiонального конкурсу за значний внесок у розвиток жанру журналiстських розслiдувань, що викривають корупцiю на мiсцевому та нацiональному рівні, нагороджено Громадську органiзацiю «Інформацiйний прес-центр» (Сiмферополь).

Серед журналістських розслідувань у західноукраїнських ЗМІ одними із кращих визнано також матеріали Дмитра Добродомова та Оксани Пахолко із газети «Інформатор» (Львів).

Документальний фільм київського журналіста і режисера Ігоря Чайки «Геній міста» став призером (2 місце) у номінації «Краще журналiстське розслiдyвання з проблем корупції в нацiональному телерадiоефiрi України».

Фільм розповідає про діяльність львівського мера Андрія Садового та його оточення, яку більшість героїв стрічки відверто називають «корупційною» та такою, що носить ознаки «організованого злочинного угруповання»!

Чимало членiв журi Конкурсу вiдзначили високий рівень багатьох надісланих на конкурс робiт. Деякi з публікацій спричинили вiдкриття кримiнальних справ та притягнення до вiдповiдальностi героїв публікацій. Наталія Лігачова, керiвник проекту «Телекритика» та один з експертів Конкурсу, акцентувала увагу на достатньо високому рівні робiт в номінації телепрограм. «Багатьма з тих колег, хто навітъ на став переможцем або призером, нашому цеху можна пишатися. «Телекритика» вже планує познайомити своїх читачiв не тiльки з переможцями Конкурсу», – сказала експерт.

Довідка ЗІКу.

Цього року до участi у Конкурсі приймалися журналiстськi розслiдування, що викривають корупцiю в Україні, оприлюдненi в друкованих чи Інтернет-ЗМІ або в ефiрi на телебаченнi чи радiо в перiод з 1 листопада 2008 року по 30 жовтня 2009 року. На конкурс надійшло близько 170 заявок вiд 88 журналiстiв.

Фільмом «Геній Міста» в рамках спецпроекту «Право на правду», у Львові стартуватиме 9грудня 5-дення програма фестивалю документального кіно «Docudays Ua» Прем’єра документального фільму «Геній міста» супроводжується серією публічних дебатів за участі київського журналіста Ігоря Чайки – автора та режисера фільмів присвячених проблемам порушення прав журналістів, ЗМІ, свободи слова та свободи висловлень громадян.

Афіша фестивалю «Docudays Ua» у Львові

9 грудня (середа)

16.00 год. – Книгарня «Є» (м. Львів, пр. Свободи, 7, к/т. 272-85-74) Прем’єра фільму Ігоря Чайки «Геній міста»

10 грудня (четвер)

15.00 год. – Українська академія друкарства (м. Львів, вул. Підголоско, 19 к/т 097 486-55-93)

15.30 год. – Обласна універсальна наукова бібліотека (м. Львів, пр. Шевченка, 13, к/т. 235-76-41)

17.00 год. – Юридичний факультет Львівського національного університету ім. Івана Франка (м. Львів, вул. Січових Стрільців, 14, к/т 063 281-23-69)

11 грудня (п’ятниця)

12.00 год. – Книгарня «Є» (м. Львів, пр. Свободи, 7, к/т (032) 272-85-74)

14.00 год. Українське товариство охорони пам’яток історії та культури (м. Львів, вул. Коперніка, 40, а, к/т 063 171-40-48)

16.30 год. – Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» (м. Львів, вул.Степана Бандери, 1, вхід з вул.Брюллова, к/т (032) 243-25-50)

12 грудня (субота)

14.00 год. – Кінотеатр ім. Т. Шевченка (Львівська обл., м. Жовква, к/т 050 671-76-21)

15 грудня (вівторок)

16.00 год. – Український католицький Університет (м. Львів, вул. І. Свєнціцького, 17, к/т 243-25-50.

Loading...