вівторок, 24 листопада, 2009, 18:28 Львів
США хочуть депортувати 500 українців, які незаконно купили собі візи

Американські візи в обхід правил купили 500 українців, ці особи встановлюються, вирішується питання про їх депортацію до України. Про це пише газета «Сегодня», нагадуючи, що американське ФБР та українське ГУБОЗ нещодавно викрили міжнародне злочинне угруповання, яке діяло під прикриттям співробітників дипломатичної місії Штатів в Україні.

Ті за $10–12 тисяч відкривали охочим виїхати до США багаторазові візи з гарантією наступного отримання прав водія, які у Штатах посвідчують особу, що дає можливість ідентифікувати людину як громадянина США, повідомляє «Українська правда».

За уточненими даними, послугами угруповання скористалися не 40, як повідомлялося раніше, а близько 500 вихідців із Тернопільської, Івано-Франківської, Київської областей та Києва, які виїхали в Штати і отримали там водійські посвідчення, страховки, інші документи, що допомагають при здобутті американського громадянства. Зараз ці особи встановлюються, ідентифікуються, і вирішується питання про їх депортацію до України.

«Вони вже навряд чи коли-небудь зможуть поїхати в США – в’їзд їм туди закриють», – сказав виданню на умовах анонімності співробітник ГПУ. «Але оскільки ці люди потрапили туди за справжніми, а не підробленими візами, притягнути їх до відповідальності, на мій погляд, не вдасться ні в Штатах, ні в Україні», – додав він. «Деякі після депортації погрожують ще й до суду подати – мовляв, продали тут квартири, дачі, машини, цінності, а тепер залишилися ні з чим. І доведіть, що ми платили за візи комусь у кишеню», – зазначив співробітник Генпрокуратури.

Що ж стосується 7 членів ОЗГ, включаючи 2-х звільнених службовців посольства в Києві (громадян України) і директора великої київської турфірми, то, на думку джерела, їм уникнути покарання не вдасться, але ступінь провини визначать судові інстанції.

Щоб закріпити оперативні матеріали і довести протиправні дії учасників угруповання, ролі звичайних «клієнтів» зіграли агент ФБР і два співробітники ГУБОЗ. Українським оперативникам довелося навіть додатково відкрити шенгенські візи й на декілька днів виїхати з ними до Європи – з такими позначками кандидати на виїзд у США користувалися на співбесіді в американському посольстві більшою довірою.

У деяких турфірмах кажуть, що даний скандал їм роботу поки не ускладнив, але побоюються, що посольство США може припинити видачу українським громадянам 5-річних мультивіз.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-08-20 21:50 :48