Новини » Спорт 19 листопада, 2009, 15:59
Львівський гросмейстер Василь Іванчук не зміг захистити титул чемпіона світу з шахів у грі в бліц

У Москві фінішував чемпіонат світу з шахів у грі в бліц. На жаль, переможець минулорічного турніру львівський гросмейстер Василь Іванчук виступив невдало, фінішувавши лише 15-м з посеред 22-х учасників. Інший представник України, екс-чемпіон світу ФІДЕ Руслан Пономарьов з Києва посів 6-е місце. А трійку призерів склали норвежець Магнус Карлсен, Вішванатан Ананд з Індії та Сергій Карякін, який нещодавно отримав російське громадянство, але в столиці Росії ще представляв Україну. Про це повідомляє кореспондет ЗІКу.

Василь Іванчук, розпочавши свої виступи на чемпіонаті світу з бліцу з поразок від норвезького вундеркінда Магнуса Карлсена, між іншим, першого номера світового рейтингу, та чинного чемпіона світу з класичних шахів індуса Вішванатана Ананда, так і не зміг віднайти ту свою гру, яка йому допомогла минулого року здобути чемпіонський титул.

У перший з трьох ігрових днів змагань, галичанин набрав тільки 7,5 очка з 14-и можливих. Цікаво, що такий же результат Іванчук показав і в заключний, третій день. Звичайно, для шахіста його рівня подібний показник є надто низьким, а про місце на пєдесталі пошани, не кажучи вже про титул, не може бути й мови.

А зовсім провально Василь зіграв у другий день, коли набрав у 14-и партіях мізерні 4,5 очка. Загалом, за три дні боротьби, Іванчук набрав 19,5 очка з 42 можливих (неймовірно низький для нього показник) і в підсумку фінішував на незвичній для себе 15-й позиції.

Киянин Руслан Пономарьов упродовж перших двох днів набирав по 8 очок, а на фініші турніру додав до них ще 7,5. В сумі вийшло 23,5 очка, що дозволило екс-чемпіону світу ФІДЕ посісти доволі високе 6-е місце.

Що ж до боротьби за титул, то перед заключним днем на нього реально претендували двоє – Магнус Карлсен та Вішванатан Ананд, яких розділяв один пункт. Індусу, аби ліквідувати мінімальне відставання, доводилося ризикувати. А це в свою чергу призвело до помилок. У підсумку Карлсен достроково забезпечив собі перше місце, а остаочний його результат – 31 очко. В Ананда – 28 пунктів, ще на 3 очки менше в активі бронзового призера Сергія Карякіна.