Новини » Суспільство 9 листопада, 2009, 16:28
Товариство «Надсяння» завтра відзначає своє двадцятиріччя

Двадцять років тому, десятого листопада 1989 року, у Львові, у Пороховій вежі, пройшли установчі збори, на яких було створено Львівське суспільно-культурне товариство «Надсяння» – про це із посиланням на учасника установчих зборів та нинішнього голову товариства «Надсяння» Володимира Середу, сьогодні, 9 листопада, повідомив кореспондент ЗІКу.

Товариство українців, переселених з етнічних українських земель з регіону Надсяння (теперішня Польща), створила ініціативна група із сорока осіб. До її складу групи входили доцент Львівської консерваторії Любомира Яросевич (Мелех), Дарія Саєнко (Вергун), Марта Братун, скульптор Петро Дзиндра. До них приєдналися також Дмитро Лопачак, Роман Кудлик та інші.

«Установчі збори проводилися під егідою Українського фонду культури, Львівським відділенням якого керував наш краянин з Надсяння відомий український скульптор Емануїл Мисько,» – ділиться спогадами Володимир Середа, якого було обрано головою товариства. Від того часу упродовж усіх двадцяти років він незмінно очолює «Надсяння».

Нині товариство розрослося – окрім Львівського відділення є ще 14 у Львівській області, зокрема, у Червонограді, Городку, Самборі, Стрию, Бродах, Мостиськах та ін. Члени Товариства беруть участь у громадських і релігійних заходах, спрямованих на розвиток українства у Надсянні, а такуж у культурному у житті Львівщини.

Урочистості до 20-річчя від дня заснування Товарство «Надсяння» перенесло у зв’язку із карантином на середину грудня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 06:55 :11