Новини » Львів 13 жовтня, 2009, 16:26
На Покрови – іменини Львівського коледжу декоративного і ужиткового мистецтва ім.Труша

Львівський державний коледж декоративного і ужиткового мистецтва імені І.Труша щорічно, 14 жовтня, у Свято Покрови урочисто відзначає День коледжу, – про це із посиланням на директора закладу лауреата національної премії України ім. Т.Шевченка Василя Отковича, сьогодні, 13 жовтня, повідомив кореспондент ЗІКу.

Традиція святкувати День коледжу на Покрови усталилася у художників від перших років незалежності України, зазвичай виливаючись у творчий звіт колективу. Свято передбачає молебен до Богородиці, привітання влади і почесних гостей, перегляд виставок академічних, творчих, пленерних робіт студентів, а також концертну програму за участю колективів коледжу і Львівського державного музичного училища імені С.Людкевича.

Завтра ополудні в залах Львівського музею етнографії та художнього промислу відкриється виставка курсових та дипломних робіт студентів Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва імені І.Труша.

Довідка ЗІКу.

Львівський державний коледж декоративного і ужиткового мистецтва імені І.Труша заснований 18 грудня 1876 року Міністерством освіти Австро-Угорщини як Школа моделювання і рисунку. Цим актом була започаткована художня освіта в Галичині. Протягом своєї історії навчальний заклад пережив декілька реформ.

1940 року на базі школи сформоване Львівське державне художньо-промислове училище, яке після війни отримало назву «Львівське училище прикладного мистецтва». У 1956 році училищу присвоєно ім’я видатного українського художника Івана Труша.

У 1993 році заклад набув статусу коледжу ІІ рівня акредитації.

Коледж готує молодших спеціалістів і бакалаврів за такими спеціалізаціями: монументально-декоративне малярство, монументально-декоративна скульптура, моделювання одягу, дизайн архітектурного середовища, художня кераміка, художні вироби з металу, художні вироби з дерева, художнє ткацтво, графічний дизайн, реставрація творів мистецтва.

У навчальному закладі свого часу вчились і викладали видатні художники й діячі культури: Микола Бутович, Олекса Шатківський, Віра Свєнціцька, Олена Кульчицька, Софія Караффа-Корбут, Еммануїл Мисько, Роман Сельський, Тарас Драган, а також нині відомі народний художник України Зеновій Кецало, лауреат національної премії України ім.Т.Шевченка Іван Марчук, Герой України Борис Возницький. На сьогодні коледж очолює його випускник Василь Откович – лауреат національної премії Т.Шевченка, заслужений діяч мистецтв України.

Коледж робить значний внесок у культуру Львова і України. Частина дипломних робіт виконується для об’єктів міста, області, інших регіонів країни. Це скульптура, графіка, монументальний живопис, гобелени, моделі одягу, твори в кераміці, металі, дереві. Студенти спеціальності «Реставрація творів мистецтва» щороку повертають музеям відреставровані пам’ятки.


 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 03:15 :41