Новини » Політика 12 жовтня, 2009, 17:06
У Львові представили карту УПА: виявляється, упівці діяли навіть у Криму і на Кубані

Cьогодні, 12 жовтня, у Львівському історичному музеї була презентована настінна карта «Українська повстанська армія». Мапа випущена до 50-річчя пам’яті Степана Бандери і з нагоди чергової річниці створення УПА. Про це повідомив кореспондент ЗІКу.

«Нашим завданням було підготувати карту для широкого загалу, щоб її можна було розповсюдити по всій Україні і за її межами, щоб дати відповіді на питання, пов’язані з УПА», – зазначив Президент Благодійного фонду «Україна-Русь» Ростислав Новоженець.

За його словами, дослідники сьогодні значно применшують терени, на яких діяла УПА. Але завдяки відкритим архівам СБУ вдалося встановити, що діяльність УПА розповсюджувалася майже на всі етнічні українські землі, включно з Кримом і Кубанню, хоча добре структурованою була здебільшого на Правобережжі.

Зокрема, у всіх головних містах Криму діяли угрупування УПА, які називали революційними комітетами, а на Кубані у 1944–1950 роках активно діяли три повстанські загони.

В основу карти покладено дані про територіальну структуру УПА станом на 1944 рік, коли її чисельність була найбільшою – близько 100 тис. УПА складалась з чотирьох груп або генеральних військових округів.

На карті зображено місця 50 основних переможних боїв УПА проти окупантів, виділено території найбільших самостійних упівських республік, а також нанесено напрямки головних військово-пропагандистських рейдів УПА. Вгорі розміщено зображення визначних командирів УПА. Також на карті подана коротка історія українського повстанського руху.

За словами організаторів, найскладніше було підготувати інформацію про переможні бої УПА, в також непросто було встановити кордони упівських республік, тому тут можуть бути певні неточності. Наклад карти – 1 тис. примірників, але її можна буде ще завантажити з сайту фонду.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-19 00:18 :18