Новини » Суспільство 7 жовтня, 2009, 15:51
У Львові відбувся вечір пам’яті молодої художниці і поетеси Юлії Пігель. Фото

Роковини смерті молодої львівської художниці, поетки та фотомоделі Рути Вітер (Юлії Пігель) вшанували вечором пам’яті та виставкою у Палаці Потоцьких у Львові, – про це із посиланням на директора Львівської галереї мистецтв героя України Бориса Возницького сьогодні, 7 жовтня, повідомив кореспондент ЗІКу.

Торік у вересні звістка про трагічну загибель Юлії Пігель приголомшила всіх, хто знав її під творчим псевдонімом Рута Вітер, адже ще свіжою була у пам’яті відкриття виставку світлин Рути Вітер «Ангел Жінка Птаха Жінка» у Палаці мистецтв, напередодні якою авторку, котра перед тим завершила дисертаційну роботу у ЛНАМ, було прийнято до лав Спілки письменників за дві книжки поезій – «Кожен колір – кохання» (2000 р.) та «Повернутися іншою» (2005 р.). Третю книжку Юлія щойно готувала до друку…

Власне поезія Рути Вітер у акторському виконанні та спогади про неї колег із письменницького цеху та Львівської національної академії мистецтв склали основу вечора пам’яті, зініційованого мамою загиблої мисткині. А одна із зал Палацу Потоцьких прийняла імпровізовану експозицію малярських робіт художниці. Шанувальники її таланту відгукувалися про Руту Вітер як надзвичайно вродливу, веселу, глибоку, яскраву, неповторну людину із сильню жагою життя.

Довідка ЗІКу.

Юлія Пігель походила з родини відомого українського митця та громадського діяча, який працював у Національному музеї у Львові. Вона закінчила кафедру моделювання одягу Львівської національної академії мистецтв, де створила такі колекції одягу, як: «Мрійниця», «Поезія кохання», «Світло і тінь», «Твій сон біжить по колу», а також – за мотивами української народної іграшки – «Жила-була лялька». У своєму доробку має реконструювання костюмів співачки Соломії Крушельницької, – костюм Єлени з опери Арріґо Бойто «Мефістофель», та Мадам Батерфляй з одноіменної опери Джакомо Пуччіні. Ще студенткою виступала фотомоделлю, з якою працювали найкращі львівські фотомитці, – пам’ятною була виставка фототворів за її участю на вул. Академічній у відомого фотомитця, лауреата Національної премії України ім.Т. Шевченка, Василя Пилип’юка. Ще студенткою 2000 року дебютувала збіркою поезій «Кожен колір – кохання». Друга збірка «Повернутися іншою» вийшла друком 2005 року.

Юлія Пігель похована на Личаківському цвинтарі у Львові 17 вересня 2008 року.


Фото: Ігор Садовий

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 07:02 :57